Dirk van Duijvenbode
Skok Aleš
Aleš Skok
31.12. 2020 0:00

Dalšími čtvrtfinalisty na probíhajícím mistrovství světa organizace PDC jsou Dirk van Duijvenbode, Gerwyn Price a Dave Chisnall. Prvně jmenovaný v sedmi setech dokázal přetlačit nasazenou dvanáctku Glena Durranta. Ostatní zápasy byly jednoznačnější.

Začátek zápasu se nepovedl ani jednomu z borců. Hned první tři podání byla proražena. První set nakonec putoval na stranu favorizovaného Angličana. I druhý set měl podobný průběh. První dva servisy si šipkaři neudrželi, ale opět se radoval Durrent po výsledku 3:2.

Byla to stále ta samá písnička i v dalších setech. Ztracené servisy na úvod a ne příliš vysoké náhozy. Třetí putoval na konto van Duivenbodeho, čtvrtý na stranu Durranta. Jenže pak přišla šňůřa Nizozemce.

Další set 3:1, šestý pak 3:2, když dokázal zavřít 170 a v tom závěrečném rozhodoval až poslední pátý leg. Ten urval poslední nenasazený hráč turnaje a Nizozemec tak postoupil mezi nejlepší osmičku turnaje.

Gerwyn Price vlétl na Mervyna Kinga ve velkém stylu. První set získal během pár minut po výsledku 3:0. Ve druhém se King zmátořil a v pěti lezích vyrovnal. Jenže další tři už patřili "The Icemanovi". Ten v zápase uspěl hlavně díky doublům, u kterých měl úspěšnost téměř 52 procent. King se trápil a měl pouze 29% úspěšnost zavírání.

Skvělý zápas sehrál Dave Chisnall a Dimitri van der Bergh. Oba hráči hráli od začátku fenomenální šipky. Ale i tady byl obrovský rozdíl v zavírání. Belgičan v prvním setu zavřel pouze jednu ze šesti šipek a prohrál 1:3. Kvůli zavírání také ztratil následující dva sety a musel dotahovat.

Zápas se mu podařilo ještě zdramatizovat, kdy snížil na rozdíl jednoho setu, ale ten poslední, šestý, už opět putoval na stranu Chizzyho, který tak postoupil mezi osmičku nejlepších.

Středeční večerní výsledky osmifinále:

Dirk van Duijvenbode (NED) - Glen Durrant (ENG) 4:3 (1:3, 2:3, 3:1, 1:3, 3:1, 3:1, 3:2)

Gerwyn Price (WAL) - Mervyn King (ENG) 4:1 (3:0, 2:3, 3:1, 3:2, 3:1)

Dave Chisnall (ENG) - Dimitri van der Bergh (BEL) 4:2 (3:1, 3:1, 3:2, 0:3, 1:3, 3:1)

Další průběh mistrovství můžete sledovat živě na stanicích Nova Sport 2 a Voyo!

• Ragby: Sale Sharks - Exeter Chiefs

13:05 14:45