Freediving Smutný den

Poslední loučení s rekordmanem z Česka. Martin Valenta měl pohřeb!

Pohřeb Martina Valenty
Zdroj: Profimedia / facebook

Je to týden od smrti českého freedivera Martina Valenty. Velký talent svého sportovního odvětví zemřel během tréninku za zatím nezjištěných okolností. Jeho pohřeb proběhl v pátek v Horní Branné na Semilsku. S nadějným potápěčem se přišly rozloučit stovky lidí.

Bylo mu osmadvacet, celý život i sportovní kariéru měl před sebou. Jenže 9. dubna Martin Valenta za zatím nezjištěných okolností zemřel v jilemnickém bazénu po odpoledním tréninku. "Máme smutnou povinnost oznámit freediverské komunitě, že nás 9. dubna 2017 opustil skvělý kamarád a špičkový freediver Martin Valenta," oznámila tehdy na svém Facebooku organizace AIDA Czech Republic.

 

 

Jeho pohřeb se konal v pátek v Horní Branné na Semilsku a s mimořádně talentovaným freediverem se přišly rozloučit dvě stovky lidí. "Nikdy by se nemělo stát, aby rodiče přežili své děti. Bohužel se to stává. Život je k nám nemilosrdný. Jsem na tebe obrovsky pyšná za to, co jsi dokázal. Zůstaneš navždy mojí součástí života. S láskou, tvoje mamka," vzkázala Martinovi jeho maminka.

 

 

Freediverovi, který jen v loňském roce vytvořil šest národních rekordů, ovládl mistrovství České republiky a dokonce i mistrovství Polska, na individuálním bazénovém mistrovství světa ve Finsku, zahráli písníčky od Adele, Aerosmith, Michala Davida nebo AC/DC.

Související témata:
lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Calgary Flames

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

   11:15

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (32)

   11:40

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

   12:35

   Magazín evropské ligy (13)

   13:00

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:40

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

Celý program