Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.4. 2017 09:37
Freediving Smutný den

Poslední loučení s rekordmanem z Česka. Martin Valenta měl pohřeb!

Pohřeb Martina Valenty
Zdroj: Profimedia / facebook

Je to týden od smrti českého freedivera Martina Valenty. Velký talent svého sportovního odvětví zemřel během tréninku za zatím nezjištěných okolností. Jeho pohřeb proběhl v pátek v Horní Branné na Semilsku. S nadějným potápěčem se přišly rozloučit stovky lidí.

Bylo mu osmadvacet, celý život i sportovní kariéru měl před sebou. Jenže 9. dubna Martin Valenta za zatím nezjištěných okolností zemřel v jilemnickém bazénu po odpoledním tréninku. "Máme smutnou povinnost oznámit freediverské komunitě, že nás 9. dubna 2017 opustil skvělý kamarád a špičkový freediver Martin Valenta," oznámila tehdy na svém Facebooku organizace AIDA Czech Republic.

 

 

Jeho pohřeb se konal v pátek v Horní Branné na Semilsku a s mimořádně talentovaným freediverem se přišly rozloučit dvě stovky lidí. "Nikdy by se nemělo stát, aby rodiče přežili své děti. Bohužel se to stává. Život je k nám nemilosrdný. Jsem na tebe obrovsky pyšná za to, co jsi dokázal. Zůstaneš navždy mojí součástí života. S láskou, tvoje mamka," vzkázala Martinovi jeho maminka.

 

Pohřeb Martina Valenty
Zdroj: Profimedia

 

Freediverovi, který jen v loňském roce vytvořil šest národních rekordů, ovládl mistrovství České republiky a dokonce i mistrovství Polska, na individuálním bazénovém mistrovství světa ve Finsku, zahráli písníčky od Adele, Aerosmith, Michala Davida nebo AC/DC.

lju TN.cz