UFC Pozvánka na sledování

Poslední UFC 2018: Návrat Jonese i souboj o nejlepší ženu klece!

Jon Jones
Zdroj: Profimedia

UFC 232 uzavře letošní kalendářní rok největší MMA organizace na světě. A pro své fanoušky, si jako každý rok, připravila opravdovou pochoutku. Do akce se totiž vrací Jon Jones a nebýt jisté kontroverze kolem jeho vztahu k dopingu, tak by fanoušci po nikom jiném snad ani neprahli. Kvalitu galavečera ale jistí i dámy, protože se o nekorunovanou královnu ženského MMA současnosti utká Cris Cyborg a Amanda Nunes.

Pomyslný silvestrovský ohňostroj vypukne v Los Angeles díky UFC už o den dříve. Právě tam se přesunul celý galavečer jen pár dnů před jeho začátkem kvůli Jonu Jonesovi, ale o tom si řekneme ještě později. Výkop show bude mít na starost ostřílený veterán Chad Mendes proti rozjetému Alexendrovi Volkanovskému. Alex se dostal na sérii 15 výher v řadě a Chad pro něj bude zkouškou, zda má na opravdovou elitu nebo ne. Mendes ve své kariéře bojoval s borci jako Aldo, Edgar nebo McGregor, proto byl ho Volkanovski neměl ničím překvapit.

 

Hájit barvy Švédska bude na UFC 232 i Ilir Latifi. Tréninkový parťák Alexandra Gustafssona se stále pohybuje na hranicí světové TOP 5. Zatímco jeho soupeř Corey Anderson je o pár příček níž, tak i on má problém, jelikož potřebuje velké vítězství. Corey i Ilir mají společné to, že jsou jistým způsobem zaseklí v žebříčku a nedokáží udržet delší sérii výher. Zlomí jeden z nich zítra toto prokletí?

 

Novou váhovou kategorii si vyzkouší Michael Chiesa. Shazování do té lehké bylo už nad jeho síly a tak se rozhodl, že si dopřeje trochu více jídla a poměří síly ve váze welterové. UFC mu ovšem nepřipravilo žádného začátečníka, naopak. Čekat na něj bude "Natural Born Killer" Carlos Condit.

 

Carlos, coby veterán a bývalý prozatímní šampion welterové váhy, se ocitl ve 34 letech na sklonku své kariéry a od roku 2015 nevyhrál. Chiesa by mu mohl dát šanci odrazit se ode dna. Ovšem Chiesovou silnou stránkou jsou submise, které zase Condita v poslední době trápily. Více šanci se tak všeobecně dává právě Chiesovi a se 185 cm se ve welteru opravdu neztratí.

 

 

Když se mluví o nejlepších zápasnících v historii, tak nepřijdou na řadu pouze muži - Anderson Silva, GSP a další, i ženy mají totiž své královny. A právě o post té nejlepší v současné době se utká Cris Cyborg a Amanda Nunes. Vítězku tohoto duelu lze označit za tu vůbec nejlepší zápasnici všech dob. Cris je 13 let neporažená v pérové divizi, ve které není až tolik soupeřek (nasbírala skoré 20-1).

 

Amanda je doma v bantamu a je to ona, kdo šla o váhu výš. Ve své divizi již nemá pořádnou vyzývatelku a její poslední výkony jí zajišťují právo, aby o ní lidé mluvili jen v superlativech. Střet těchto dominantních zápasnic bude velkou podívanou a bude zajímavé sledovat, zda přijde Amanda na způsob, jak Cyborg porazit, nebo to bude právě Cris a její ohromná síla, která o výsledku rozhodne.

 

 

Zlatý hřeb večera lze popsat různě. Diváci se na něj těší i jim opovrhují zároveň. Fandí americkému příběhu o návratu i upřímné švédské cestě za titulem. Jedno je jisté, návrat Jona Jonese není nikomu lhostejný. Po peripetiích s dopingem se Jon letos vrací, nicméně doping ho opět dohnal. Za poslední dobu prošel mnohými testy, z čehož předposlední čtyři byly negativní, ten poslední ale přeci jen ukázal mizivou stopu po zakázané látce.

 

Jones se tak dostal opět do hlubokých vod a fanoušci neví, co si o tom mají myslet. Prezident UFC totiž tvrdí, že je Jon nevinný a neudělal nic špatně. Nad stavem Jonese stále visí otazník a fanoušci stále neví, zda je v jeho organismu doping nebo ne.

 

 

Těžkou úlohu měl i jeho soupeř Alexander Gustafsson. V neděli se bude jednat o jejich odvetu, přičemž první zápas dopadl velmi vyrovnaně a Alex tehdy dostal Jonese do opravdu těžkých chvil. I přes pochybnosti kolem dopingu a přesunutí celé akce do LA se však Gustafsson nevzdává a hodlá Jonese za každou cenu porazit. Ve své přípravě mu byl parťákem Čech Jiří "Denisa" Procházka, který tvrdil, že je Švéd v opravdu fenomenální formě a odveta bude skvělým duelem, který může být opět velmi vyrovnaný.

 

Protáhne Cyborg svou neporazitelnost? Dokáže Amanda Nunes získat i druhý pás? Dojde ke korunovaci nejlepší zápasnice v historii UFC? Smaže Gustafsson porážku a ukořistí titul? Dokáže Jones všem kritikům, že díky dopingu nebyl šampionem?

 

Tyto a mnohé další otázky budeme znát odpovědi už tuto neděli 30. prosince ráno a to díky přímému přenosu UFC 232 na NOVA Sport 2 a portálu VOYO. Začátek je už ve 4:00.

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:35

   Ligue 1 Highlights (37)

   12:30

   Major League Soccer Highlights (12)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Ragby: Wasps - Harlequins

   10:45

   Element (387)

   11:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

Celý Program