fotbal jarní premiéra

Posily se vyplácí! Slavia porazila Brno a vyhlíží evropské poháry

Slavia Praha
Zdroj: Twitter

Nejen pražské Spartě, ale i Slavii se vyplatily zimní posily. V 17. kole první fotbalové ligy Slavia porazila brněnskou Zbrojovku 2:0. Za sešívané skóroval nově příchozí Bosňan Muris Mešanovič a Jiří Bílek. Červenobílí se zároveň posunuli na čtvrté místo tabulky, které znamená účas v Evropské lize.

Na jarní premiéru posíleného slávistické týmu dorazilo do Edenu dvanáct tisíc diváků. Ti viděli v základní sestavě domácích čtyři z osmi nových tváří - obránce Bořila, záložníka Hušbauera a duo útočníků Mešanoviče s Železníkem, kteří zastoupili zraněného kanonýra Škodu. Jen na lavičce zůstal kapitán Latka a místo něj na stoperu hrál s páskou Bílek.

Slávisté měli od začátku územní převahu a po čtvrthodině otevřeli skóre. Po Jablonského centru z přímého kopu šel do souboje s brněnským gólmanem stoper Deli a odražený balon pohotově poslal do sítě Mešanovič. Bosenský kanonýr skóroval hned v prvním soutěžním duelu za Slavii a připsal si devátou branku v ligové sezoně.

Zahanbit se nechtěla nechat ani druhá útočná posila červenobílých Železník, kterého nejprve vychytal Melichárek a poté pálil nad. Tři minuty před pauzou už domácí navýšili vedení. Po rohovém kopu vyhrál hlavičku Souček a Bílek hlavou protlačil balon za čáru.

Po změně stran dostali Pražané balon do sítě potřetí, ale Železník tečoval Součkovu střelu v těsném ofsajdu. Až v 52. minutě poprvé výrazně zahrozilo Brno. Zavadil z přímého kopu z velkého úhlu mířil přímo do branky a domácí gólman Berkovec jeho pokus s námahou vyrazil. Na druhé straně nebezpečně pálil Zmrhal.

Slávisté dobrý výkonem potvrzovali vydařenou přípravu, v níž vyhráli devět z deseti duelů. Další gólovou šanci měl Mešanovič, ale střela mu nesedla a jen trefil Melichárka. V 73. minutě hostující Jovanovič po rohu protlačil míč do sítě, jenže sudí Kocourek jeho trefu k překvapení Zbrojovky neuznal kvůli faulu. V závěru už domácí tři body v klidu uhlídali.

17. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - Zbrojovka Brno 2:0 (2:0)
Branky: 15. Mešanovič, 42. Bílek. Rozhodčí: Kocourek - Peřina, Vlasjuk. ŽK: Michal Škoda (Brno). Diváci: 12.067.

• 09:05 11:00

NHL: St. Louis Blues - Winnipeg Jets