Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video neskutečný příběh

Posily pro hokejovou Keňu! Sny Afričanů plnili Crosby i MacKinnon

Sidney Crosby a Nathan MacKinnon v týmu Keni
Zdroj: YouTube.com
Sidney Crosby a Nathan MacKinnon v týmu Keni

Milují hokej, jenže nemají proti komu hrát. Uprostřed Afriky v Keni opravdu mají hokejové hřiště a dokonce sledují NHL. Ale teď se jim splnil sen. Vyrazili do Kanady a tam na ně čekaly úžasné nové dresy i noví slavní spoluhráči.

Řetězec kaváren a fastfoodů Tim Hortons má k hokeji blízko a rád pomáhá věcem, které mají smysl. Vždyť jej před půstoletím založil řízný zadák Toronta, jehož dres visí pod stropem arény Maple Leafs. 

Tentokrát si díky nadační akci prožili úžasné dobrodružství právě chlapíci z keňského Nairobi. Kromě výletu do Kanady na ně čekala pozvánka do hokejové kabiny, kde jim spadla čelist. Na skříňkách měli hokejisté z Afriky každý své jméno a připravenou výstroj včetně dresu a jmenovky.

 

"Je to sen, že jsme se podívali do Kanady, a i to, že si můžeme zahrát opravdový hokejový zápas,“ říkal kapitán Ben Azegere svým spoluhráčům v kabině. Společnost Tim Horton totiž proti nim postavila svůj tým.

Malí hokejisté v Keni
Zdroj: facebook Malí hokejisté v Keni

Jenže pak se v kabině objevili ještě dva chlapi. A klukům z Afriky se rázem hrnuly slzy do očí. „Byl to Sidney. Když jsem viděl, jak můj oblíbený hráč vchází v keňském dresu do naší šatny, byl jsem v sedmém nebi,“ vypráví kapitán keňských Lions.


Společně s Crosbym se do zeleného dresu oblékl i další rodák z Halifaxu Nathan MacKinnon. „Nevěděl jsem, co od toho mám čekat, ale ti kluci na ledě vypadali opravdu dobře,“ neskrývala nadšení opora Colorada Avalanche. „Bylo skvělé vidět, jak jsou nadšení a ta jejich energie nás úplně nakazila,“ smál se MacKinnon.

Kanadský řetězec se rozhodl financovat keňskou mládežnickou ligu, takže hřiště v Nairobi rozhodně zahálet nebude. „Je to ta nejlepší zpráva. Já si vůbec nepomyslel, že by v zemi, jakou je Keňa, vůbec mohli vyrobit led,“ smál se Crosby.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:30 17:00

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:25

   Házená: Füchse Berlín – TVB 1898 Stuttgart

   18:50

   Cyklomagazín (4)

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Magazín Evropské ligy (1)

 • Nova Sport 2

  • 15:15 16:45

   Házená: THW Kiel - SG Flensburg - Handewitt

   16:45

   KITE LIFE (5)

   17:00

   Fotbal: Portland Timbers - D.C. United

   18:40

   Rychlá kola (9)

   19:05

   Off-road Maraton (5)

   19:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

Celý Program