Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

velké manévry peníze se točí

Přestupy přinesly i rekord! Jak utrácí pražská "S"? PŘEHLED

Halil Altintop, Tal Ben Haim a Marc Janko
Zdroj: Profimedia, oficiální zdroj/Sparta Praha

Takové přestupové období český fanoušek ještě nezažil! Z Letné i z Vršovic, tedy z domovin Sparty a Slavie, se ozývá jedno zvučné jméno za druhým. Příznivci domácího fotbalu se můžou těšit, že za pár týdnů uvidí na trávnících opravdu velké hvězdy. S tím jsou ale spojeny velké náklady. Jak si oba české kluby vedou na přestupovém trhu?

Trojice nových akvizic z domácí soutěže, tedy Lukáš Štetina, Vukadin Vukadinovič a Eldar Civič, vyšla Letenské na více než šedesát milionů korun, jen gólman Dúbravka přišel z Liberce jako volný hráč po vypršení smlouvy.
 

Do toho v úterý ráno přišla očekávaná pecka v podobě příchodu izraelského reprezentanta Tala Ben Haima, jenž se stal vůbec nejdražší posilou v historii české nejvyšší soutěže. Sparta za něj do Tel Avivu pošle 77 milionů korun.

Tím ale investice majitele Sparty Daniela Křetínského nekončí. Na seznamu zahraničních fotbalistů, kteří mají přijít do šatny, jíž nově šéfuje italský trenér Andrea Stramaccioni, jsou ještě srbský záložník z CZ Bělehrad Srdjan Plavšič, který by měl Pražany vyjít zhruba na 40 milionů korun. I ten už podle nejčerstvějších informací patří Letenským. Nechybí ani francouzský obránce Thomas Heurtaux. V případě zkušeného stopera se přitom mluví o částce podobné té, kterou vynaložila Sparta za Ben Haima.
 

V kolonce odchodů je zatím jen Aleš Čermák, který mění rudý sparťanský dres za modro-červeně pruhovaný plzeňský. Přestupová částka by se mohla vyšplhat až na sedmadvacet milionů korun. Místo posilám uvolní i čtveřice Konaté, Hybš, Holek a Mazuch, s nimiž nový trenér už nepočítá.
 

Sparta tak za posily vynaložila v letním přestupovém období částku okolo 180 milionů korun. A další miliony mohou brzy následovat...

 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Epic 2019 - Best of men

   11:35

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   12:30

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

 • Nova Sport 2

  • 09:00 09:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   09:30

   Cape Epic 2019 - Best of men

   10:00

   MAXI TIP Poker Tour (3)

   10:30

   MS v kuželkách 2019

   11:00

   Element (389)

   11:15

   RunTour – Ostrava

Celý Program