Hokej Mistrovství světa

Další senzace: Němci zdolali Finy. Skóroval i syn kouče Sparty Krupp

Německo
Zdroj: Profimedia

Na mistrovství světa v Dánsku dosáhli Němci na senzační výhru nad Finskem. To porazili v prodloužení, ve kterém dal vítěznou branku Markus Eisenschmid. Jednou se prosadil také Björn Krupp, syn trenéra pražské Sparty. Německo vyhrálo 3:2. Švédsko zdolalo Švýcarsko 5:3.

Finsko se s Německem trápilo od samého začátku. Po brance Eeliho Tolvanena, tedy posily z Nashvillu, šlo sice na začátku první části do vedení, ale to bylo na dlouhou dobu všechno. Pak se slova totiž ujali Němci. Ve druhé třetině vyrovnal Tiffels a v závěru druhé dvacetiminutovky otočil průběh utkání syn trenéra pražské Sparty Björn Krupp. Byl to pro něj vůbec první gól a první bod na mistrovství světa, které je pro mladého Kruppa teprve druhé v kariéře.

 

Finsko ale sebralo zbytek sil, které nechalo v utkání s Kanadou (Finsko porazilo Kanadu 5:1) a bojovalo do samotného konce. Jednogólové manko vyrovnal kdo jiný, než lídr finské produktivity Sebastian Aho. Prosadil se v přesilovce dvě minuty před koncem základní hrací doby a vynutil si tak prodloužení.

 

 

Hrály se přesně dvě minuty nastaveného času, kdy rozhodl o senzační výhře Německa Markus Eisenschmid, útočník, který působí na farmě Montrealu Canadiens.

 

Švýcarsko - Švédsko 3:5

 

Silné Švédsko, doplněné o hráče z Nashvillu, vyzvalo Švýcary. Od začátku byli lepší hokejisté Tre kronor, ale po náskoku 3:0 nechali svého soupeře dotáhnou na rozdíl jedné branky a schylovalo se k dramatu.

 

Závěr si však švédští hokejisté pohlídali a vyhráli 5:3. Za Švýcarsko skórovali pouze obránci. Prosadil se kapitán Raphael Diaz, Ramon Untersander a Dean Kukan. Za Švédy se do střelecké listiny zapsali také dva obránci Larsson a Klingberg. Další tři branky zařídili Hornqvist, Paajarvi a Backlund.

lju TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Calgary Flames

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

   11:15

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (32)

   11:40

   Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

   12:35

   Magazín evropské ligy (13)

   13:00

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:40

   NHL: Minnesota Wild - Arizona Coyotes

Celý program