Temná minulost

Posila Pardubic měla kontakt na drogové prostředí, tady to dělat nebude, říká majitel

Andrej Kosticyn v reprezentaci
Zdroj: Profimedia
Kosticyn pravidelně reprezentoval Bělorusko
Téma:
NHL

Pardubice ohlásily novou posilu kádru. Stal se jí pětatřicetiletý Andrej Kosticyn. Běloruský hráč má ovšem se svým bratrem Sergejem dost zajímavou a temnou minulost.

Pardubický majitel Petr Dědek nedávno vyhlásil boj proti drogám. Po aféře s Robertem Kousalem se rozhodl, že bude pravidelně testovat svůj tým. Vlastník Dynama tak chtěl bezpochyby napravit renomé klubu.

 

Jenže na východ Čech dovedl hráče, který má za sebou temnou minulost. Andrej Kosticyn se svým bratrem Sergejem se podle deníku Montreal Gazette scházel pravidelně s drogovým bossem Pasqualem Magnoliou. 

 

Podle policejních odposlechů byl Magnolia v neustálém kontaktu s oběma bratry a podle policie také poskytl oběma spoustu luxusu. Od bydlení a aut až po alkohol či ženy. 

 

 

V Nashvillu byl společně s Radulovem suspendován, protože během play-off vysedávali do ranních hodin v baru. Generální manažer Predators s tím rozhodně nebyl spokojen. „Jsem generálním manažerem třicet let a vždycky jsem se snažil starat o každého hráče, ale nikdy se mi nestalo, že bych musel někoho vyřadit z týmu. V tomto případě oba porušili týmové předpisy.“

 

Běloruský hráč se tenkrát s médii na toto téma nechtěl vůbec bavit. Na druhou stránku jeho exkolega Radulov řekl, že je zklamaný, a že to byla chyba. 

 

 

''Kdybyste měl řešit v CV každého hokejistu, který měl v minulosti nějaký prohřešek... Není žádný hokejista, který by byl vzorem. Takový hráč prostě není. To, co bylo před patnácti lety, určitě nebude teď. Za tím, co se dělo v minulosti, je tlustá čára a tady to dělat nebude. Tady testujeme,'' řekl pro web Nova Sport Petr Dědek. 

 

Nicméně od Pardubic je to zvláštní krok. V době, kdy se na východočeský celek valí jedna aféra za druhou, se rozhodne angažovat hráče, který měl takto špatnou životosprávu. Na otázku, jestli to není zlý krok, kvůli už tak pošramocenému renomé, řekl Dědek: ''K tomu se nebudu vyjadřovat. To jsou pouze spekulace.''

 

Andrej Kosticyn je zkušeným hráčem, který odehrál v NHL 447 zápasů (117+128) a v KHL 440 (114+144). V minulosti patřil mezi opory reprezentace Běloruska. Jeho bratr Sergej podepsal také nový kontrakt, konkrétně v týmu Bratislava Capitals. 

 

 

Pokud Kosticynové budou hrát v reprezentaci na MS, tak to určitě nebude v jejich rodné zemi: 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Angers SCO - RC Lens

   14:45 16:30
   16:30

   Házená: THW Kiel - Füchse Berlin

   17:45

   NBA - akce měsíce

   17:55

   Basketbal: Türk Telekom - SIG Štrasburk

   19:50

   NHL News

   20:00

   Alaska or Bus’t - Mountain Bike

 • Nova Sport 2

  • NHL: San Jose Sharks - Colorado Avalanche

   14:45 16:30
   16:30

   Martin Michek - český rekordman Dakaru

   16:55

   Sportovní originály 180 s Michaelem van Gerwenem 2 Exkluzivní rozhovor s jedním z nejlepších šipkařů planety

   17:25

   Winter Games NZ - Obsidian Park Jam

   17:55

   Ligue 1 Preview (28)

   18:25

   Basketbal: ERA Nymburk - Brose Bamberg

Celý program