Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 14. 6. 2018
Policejní vyšetřování

Pořezal Kvitovou, ale viní ho z vydírání: Proč? Toto říká advokát!

Zdroj: TV Nova

Případ přepadení Petry Kvitové se s velkou pravděpodobností chýlí ke svému zdárnému konci. Podle informací televize Nova česká tenistka identifikovala pachatele, se kterým se tak poprvé od přepadení setkala tváří v tvář. Dvaatřicetiletý muž je obviněn z vydírání, za což mu hrozí až 12 let ve vězení. Proč ho ale policie neviní z ublížení na zdraví? Kvitovou přeci pořezal na ruce! Redakci Nova Sport na tuto otázku odpověděl zkušený advokát Jan Černý.

"Můj právní názor je takový, že policie mohla toho člověka obvinit z obou trestných činů, nebo jenom z ublížení na zdraví. Případně jen z toho vydírání, což se i stalo," uvedl Černý.

 

 

Policisté mají podle advokáta důvod, proč muže viní z vydírání. "Policie zřejmě vycházela ze skutečnosti, kterou já ale znám jen z médií – že ten člověk nešel prioritně ublížit paní Kvitové, ale že tam šel za jiným účelem. Buď vyloupit ten byt, nebo něco podobného. Paní Kvitová se tak zřejmě nacházela, jak se říká, ve špatnou dobu na špatném místě. K tomu zranění došlo tedy v důsledku okolností," myslí si Černý.

 

Vydírání je ale v tomto případě pro agresora z Prostějovska horší kvalifikací jeho činu. "Musím říct, že trestný čin vydírání v návaznosti na poškození zdraví, má vyšší trestní sazbu, než která by hrozila tomu pachateli při kvalifikaci toho trestního činu na ublížení na zdraví," dodává Černý s tím, že za ublížení na zdraví by pachateli hrozilo "jen" osm let odnětí svobody, nikoliv dvanáct, jak tomu momentálně je.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 22:50 23:00

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

   23:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   01:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

 • Nova Sport 2

  • 22:40 23:30

   UFC Now (12)

   23:30

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

   01:30

   Rychlá kola (4)

   02:05

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   04:05

   Natural Track Luge - World Cup (Deutschnofen)

   04:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

Celý Program