Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video jaké jsou škody?

Poplach v Rusku: Jiskra zapálila stadion pro mistrovství světa!

Požár na stadionu ve Volgogradu
Zdroj: YouTube.com

Během prací na stavbě fotbalového stadionu ve Volgogradu, jenž bude příští rok hostit zápasy mistrovství světa, dnes vypukl požár.

Požár podle ruských úřadů způsobila jiskra při svařování, od níž chytil izolační materiál. Nikdo nebyl zraněn a ani škody by neměly být velké. "Bylo tam hodně kouře, proto to nevypadalo moc dobře, ale nebyly žádné větší škody. Je zakouřený jeden ze sloupů, ale to se dá přemalovat," řekl agentuře Reuters zdroj z organizačního výboru MS.
 

Rusko od soboty hostí Pohár FIFA, tradiční testovací turnaj před šampionátem. Ve Volgogradu se hrát nebude, ale za rok bude toto průmyslové město 865 km na jih od Moskvy hostit čtyři duely základních skupin.
 

Shodou okolností právě dnes organizace hájící lidská práva Human Rights Watch (HRW) upozornila na údajné špatné podmínky dělníků pracujících na stadionech pro fotbalové MS v Rusku. HRW má zdokumentovány případy, kdy dělníci nedostali výplatu, museli pracovat v nebezpečném chladu a čelili šikaně ze strany zaměstnavatelů, když na problémy upozornili.

"Stavební dělníci na stadionech pro mistrovství světa jsou vykořisťováni a zneužíváni a FIFA tyto případy nedokáže efektivně monitorovat, předcházet jim a napravit je," kritizovala světovou fotbalovou federaci Jane Buchananová, šéfka HRW pro Evropu a Střední Asii.

FIFA, jež v roce 2016 spustila monitorovací systém pracovních podmínek při stavbě stadionů pro MS v Rusku, nečinnost popřela. "I když k občasným porušováním pracovních standardů dochází - což se dá u tak obřího projektu očekávat - celkový obraz předkládaný HRW neodpovídá zjištěním FIFA," uvedli zástupci mezinárodní federace.
 

Rusko bude za rok hostit mistrovství světa na 12 stadionech v 11 městech. Pohár FIFA se bude hrát v Moskvě, Petrohradu, Kazani a Soči.

ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:05 04:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: San Jose Sharks - St. Louis Blues

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Ragby: Wasps - Harlequins

   12:45

   RunTour – Brno

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   02:35

   Basketbal: NBA – play-off

   09:00

   Fotbal: Olympique Lyon - SM Caen

   10:45

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   11:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   13:00

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

Celý Program