Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 12.8. 2015 12:35
kvalifikace me bez kapitána

Poplach v repre! Rosický musel na operaci. Kvalifikaci nestihne

Rosický proti Lotyšsku
Zdroj: isifa.com
Rosický v souboji s obráncem Lotyšska

Reprezentační trenér Pavel Vrba bude muset řešit velkou komplikaci. Kapitán týmu Tomáš Rosický se totiž musel podrobit operačnímu zákroku, kvůli kterému přijde o zářijová utkání kvalifikace o mistrovství Evropy.

Česká fotbalová reprezentace se střetne 3. září v Plzni s Kazachstánem, o tři dny později se pak představí na lotyšské půdě. Ani v jednom z těchto zápasů přitom Pavel Vrba s největší pravděpodobností nebude moci využít služeb Tomáše Rosického.

 

Reprezentační kapitán totiž musel v minulých dnech podstoupit operaci, která mu má pomoci vyřešit jeho potíže s kolenem, jež ho trápí již několik měsíců.

 

Ty jsou také důvodem, proč se Tomáš Rosický doposud nezapojil do přípravy s Arsenalem a začátku sezóny přihlížel jen z tribuny.

 

 

„Tomáš minulé úterý absolvoval artroskopický zákrok kolena. Rekonvalescence se odhaduje na čtyři až osm týdnů," potvrdil Rosického agent Pavel Paska pro iDnes.cz.

 

Předseda FAČR Miroslav Pelta dnes připustil, že Rosický kvalifikační zápasy s Kazachstánem a Lotyšskem zřejmě nestihne. "Tomáš má za sebou malý zákrok. Z Arsenalu máme informace, že jde vše dobře, ale čas jde proti nám," řekl Pelta na dnešním setkání s novináři.

 

Rosický se na hřišti naposledy ukázal 12. června, kdy česká reprezentace prohrála v rámci evropské kvalifikace na Islandu 1:2.

tn.cz/čtk