grandslam vrcholí

Kvitová si finále French Open nezahraje, vypadla s Keninovou

8.10. 2020 19:08

Polská tenisová naděje Iga Swiateková pokračuje ve své spanilé jízdě na French Open. V semifinále jí byla překvapivou soupeřkou Nadia Podoroská z Argentiny a Polka s hráčkou z druhé světové stovky udělala krátký proces. Druhou finalistkou se bohužel nestala Petra Kvitová. Česká tenistka v semifinále podlehla Sofii Keninové 0:2 na sety.

Iga Swiateková by na drtivé většině grandslamů byla v semifinále v pozici outsidera, ale v její části pavouka zazářila Nadia Podoroská, která ve čtvrtfinále vyřadila Elinu Svitolinovou, a tak se devatenáctiletá Polka ve svém prvním grandslamovém semifinále ujala role favoritky.

Tu plnila hned od prvních výměn. Rychle získala soupeřčin servis a odskočila na vedení 3:0. V závěru sady prolomila podání Podoroské ještě jednou a set vyhrála v poměru 6:2.

Druhá sada měla ještě jednoznačnější průběh. V nejdelším gemu zápasu sice Swiateková ztratila podání, ale víc toho Argentince s ukrajinskými kořeny nepovolila a vyhrála sadu poměrem 6:1.

Ve finále se 53. hráčka žebříčku utká s vítězkou druhého semifinále, kterou se stala Američanka Sofia Keninová.

Keninová hrála o finále s Petrou Kvitovou. Rodačka z Bílovce v dosavadním průběhu turnaje neztratila ani set, ale mladá Američanka byla nad její síly.

Kvitová neměla svůj den, její údery mířily těsně za čáry a mladá Američanka toho dokázala využít. Češka utkání začala vyhraným podáním, jenže následné čtyři hry prohrála. Keninová tak první sadu dotáhla k výhře 6:4.

V druhém setu Kvitová prohrála svůj servis za stavu 2:2 a v následující hře nedokázala využít žádný ze čtyř brejkbolů. Závěr sady ještě dokázala zdramatizovat, když vyrovnala na 5:5, jenže světová šestka Keninová vyhrála následující dva gemy.

Američanka tak letos postoupila již do druhého grandslamového finále. To první dokázala na Australian Open proti Garbiňe Muguruzaové vyhrát.