nova sport ufc 201

Polská mlátička Karolina sebrala Rose možnost bojovat o titul!

Karolina Kowalkevicz
Zdroj: reprofoto

UFC 201 nebyla pochopitelně jen mužskou záležitostí, ale o slovo se přihlásily o dámy. Zápas mezi Rose Namajunas a Karolinou Kowalkiewicz nešel podle předepsaných linií. UFC 201 jednoduše překvapilo v mnoha ohledech.

Rose a Karolina si v oktagonu pobyly trochu déle, než Woodley s Lawlerem. Obě kvalitní postojářky nehodlaly udělat v zápase žádnou vážnou chybu, takže jsme viděli velmi technický souboj na nohách.

 

 

Rose měla bezpochyby více z přestřelek na dálku, naopak Karolině patřily výměny v klinči. Kolena a lokty se jevily jako efektivní zbraň pro zastavení rozjeté Rose, tím spíše, když se zápas dostával do posledních minut a začala se projevovat napáchaná škoda všech kolen na oblast hrudník


 
V třetím kole mohla kterákoliv z obou slečen zápas strhnout na svou stranu a přesně to polská zápasnice udělala. Většinu třetího kola dokázala Rose kontrolovat na zemi, čímž předvedla obdivuhodnou obranu, jelikož víme jak moc je Rose v brazilském jiu jitsu dobrá.

 

Bodoví rozhodčí viděli, co většina diváků a Karolina překvapivě obrala Rose o výhru a možnost bojovat o titul. Nyní nás však čeká ještě zajímavější duel, na programu bude doslova občanská válka, jelikož Karolina i současná šampionka Joanna jsou obě Polky.


Motivovaný Jake Ellenberger se rovná nebezpečný Jake Ellenberger. Tak může znít rovnice pro dříve horkého kandidáta na sesazení Georgese St. Pierrea z trůnu. Poslední zápasy ale byla bída a Jake se jen tak tak udržel v UFC. Po dnešním večeru ho ale UFC určitě vyhodit nehodlá. Hned v prvních vteřinách poslal zkušenému Mattu Brownovi pořádnou pravačku.

 

Počáteční bouři Matt ještě dokázal přečkat, ale o minutu později vyslal Jake devastující kop na žebra, po kterém se Matt opět sesunul na zem, tentokrát v evidentních bolestech. Následné údery pak znamenaly zásah rozhodčího, čímž se Jake famózně vrací do řad vítězů.


Poměrně bezpečně si své vítězství pohlídal mladý Érik Pérez, proti zkušenému Franciscovi Riverovi. To stejné nelze říci o Ryanovi Benoitovi, který měl s o deset let starším Fredym Serranem plné ruce práce.

 

Silně neortodoxní zápasnický styl Serrana zamotal řádně s Raynovou hlavou. Všechny možné kopy, doposud neviděné pokusy o porazy a mnohem více, dělaly ze Serrana těžkou hádanku k vyluštění. I přesto se Ryan dokázal prosadit a v těsném duelu to byl právě on, kdo na konci zvedl vítězně ruce.

Lukáš Zduba TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 04:00 04:35

   Barcelona Spartan Race

   04:35

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:15

   Sportovní noviny

   11:20

   Fotbal: Los Angeles Football Club - Montreal Impact

 • Nova Sport 2

  • 03:05 04:30

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   09:00

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

   10:30

   RunTour – Brno

   10:40

   Magazín NBA Action (34)

   11:05

   Premier League Darts 2019

   13:30

   UFC Unleashed (5)

Celý Program