VYŠETŘOVÁNÍ

Sídlo Fotbalové asociace České republiky znovu prohledává policie

David Chmátal
David Chmátal
Aktualizováno 20:36
17.2. 2021 9:56
Téma:

Policie znovu zasahuje v sídle Fotbalové asociace ČR na Strahově. Dění potvrdil mluvčí FAČR Michal Jurman a vyjádření přidal také samotný předseda Martin Malík.

Tiskový mluvčí potvrdil přítomnost policie, která dorazila v brzkém ránu. Dále oznámil, že svaz s vyšetřovateli plně spolupracuje.“Fotbalová asociace České republiky poskytuje policii České republiky maximální součinnost, tak jak dopředu avizovala v podobných případech. To znamená, že předáváme veškerou vyžádanou dokumentaci a jsme připraveni spolupracovat na všech dalších procedurách,“
uvedl mluvčí FAČR Michal Jurman.


Podrobnosti návštěvy však mluvčí sdělit nemůže. “Konkrétní detaily nebo podrobnosti v tuto chvíli ale nemůžeme sdělovat,“ dodal.


Co stojí za nečekanou návštěvou není potvrzené. Server Seznam Zprávy však uvedl, že by se vyšetřování mohlo týkat podezřelých smluv za dezinfekci prostorů 90 klubů. Pod zakázkou na 9,89 milionu korun s firmou bývalého fotbalisty Jiřího Tymycha je podepsaný i stávající předseda Martin Malík a dříve zadržený Roman Berbr.Na podezřelou zakázku loni upozornila Revizní a kontrolní komise FAČR. Podle informací byla práce provedena z méně než 50 %, ale stanovená částka měla být vyplacená celá. Po prvotních podezřeních společnost Tymich vrátila svazu 6,8 milionu korun a zaplatila pokutu ve výši 2,4 mlionu.
 

Středeční zásah podle informací zkoumá i další hospodaření svazu s finančními prostředky. Kromě akce dezinfekce se policisté zaměřují i na spolupráci se společností ALEA. Ta FAČRu dodávala oblečení pro rozhodčí.

 

K celé situaci už se vyjádřil také předseda FAČR Martin Malík: "Chtěl bych předejít spekulacím, které se dnes objevují v řadě našich médií. Chtěl bych zejména informovat celou fotbalovou veřejnost o tom, že dnes nedošlo v budově Fotbalové asociace České republiky k žádnému zásahu policie České republiky. Fotbalová asociace pouze, jak už dříve avizovala, poskytovala policii maximální možnou součinnost v další práci, které se policie věnuje."

 

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   12:50

   Element (437)

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2021

   09:00 11:35
   11:35

   Ligue 1 Highlights (32)

   12:30

   Kitesports Insights & X - Project

   13:00

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   14:45

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   16:30

   Český motorsport 2021 (1)

Celý program