indycar Kvalifikace

Pole position získal Hunter-Reay. Sledujte vrchol sezóny IndyCar!

Ryan Hunter-Reay v Sonomě
Zdroj: Profimedia

Do posledního závodu letošní sezóny IndyCar, který rozhodne o šampionovi, odstartuje z prvního místa Ryan Hunter-Reay. Ten ale šanci na titul nemá. Přesto alespoň trochu pomohl stájovému kolegovi Rossimu, když největšího favorita Scotta Dixona připravil o další bod, který by jinak mohl coby vítěz kvalifikace ukořistit

Ačkoliv se v Sonomě jede o dvojnásobné body a vítěz jich může získat s bonusovými až 104, rozhoduje každý bod. Své by o tom mohl vyprávět Juan-Pablo Montoya, jehož náskok v Sonomě před třemi lety právě Dixon smazal a při rovnosti bodů bral titul díky vyššímu počtu vítězství.

 

Zásluhou Hunter-Reaye se Dixonovi nepodařilo navýšit náskok na rovných 30 bodů. Před kvalifikací totiž Dixon ukázal nejlepší formu. Ranní trénink ovládl před Powerem, Hunter-Reayem, Rossim a Newgardenem. Až na Hunter-Reaye tak na předních místech skončili všichni piloti bojující o titul. Kompletní výsledky tréninku najdete ZDE.

 

V poslední letošní kvalifikaci se opět dařilo favoritům. Nebyla ale nouze i o překvapení. Jedním z nich byl nepostup Willa Powera do závěrečného rozstřelu o pole position. Powerovi se to stalo poprvé v letošní sezoně a zrovna v tu nejméně vhodnou chvíli. Nevyplatil se mu risk, kdy chtěl v prostřední části kvalifikace pošetřit pneumatiky a nezajel další měřené kolo. Jeho čas nakonec na postup nestačil.

 

 

V poslední části se totiž senzačně objevili dva piloti, s nimiž nikdo moc nepočítal. Marco Andretti zajel nejlepší kvalifikaci v sezoně a do závodu odstartuje ze čtvrté příčky. Za ním skončil debutant Patricio O´Ward. Devatenáctiletý Mexičan vyhrál letos juniorský šampionát Indy Lights a v Sonomě dostal první příležitost v IndyCar. A hned zajel nejlepší kvalifikační výsledek pro nový tým Harding Racing, který mu dal důvěru.

 

S Hunter-Reyem odstartuje z první řady Dixon. Po kvalifikaci přiznal, že měl vůz dost dobrý na to, aby zajel pole position, udělal ale jezdeckou chybu. I tak je před všemi svými soupeři. Čeká ho ale nelehký úkol vyhnout se problémům hlavně v prvních dvou zatáčkách, které bývají na kalifornském okruhu vždy divočina.

 

 

Z třetí příčky startuje obhájce titulu Newgarden, který naopak zoufale potřebuje, aby se Dixon do problémů dostal a skončil na jednom z posledních dvou míst. Jen tak bude mít šanci na titul. Ovšem jen tehdy, potkají-li potíže i Rossiho (nesmí skončit lépe než 10). Ten do závodu odstartuje z šesté příčky. V na chlup stejné situaci jako Newgarden je i jeho stájový kolega Power.

 

Kompletní výsledky kvalifikace najdete ZDE.

 

Závod začíná v noci z neděle na pondělí. Přímý přenos sledujte na programu NOVA Sport 2 v 0:30.
 

vbo TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   12:50

   Element (405)

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

   12:00

   Element (405)

   12:15

   UFC Reloaded (10)

   13:00

   Fotbal: Le Havre AC - ES Troyes

Celý Program