Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

anketa fotbalový rebel

Limberský pyká za prostředníčky na Spartě! Už mu vyměřili trest

David Limberský
Zdroj: profimedia.cz
David Limberský

Plzeňský obránce David Limberský dostal za vulgární gesto k fanouškům v ligovém utkání na Spartě od disciplinární komise pokutu 50 tisíc korun. Zároveň mu komise nařídila jako fotbalově prospěšnou činnost vést tři mládežnické tréninky jinde než v plzeňské Viktorii. Přesné místo určí reprezentačnímu zadákovi komise mládeže.

Zápasový trest disciplinárka Limberskému neudělila, v nadcházejícím kole ale nesmí nastoupit kvůli čtyřem žlutým kartám. Novinářům to řekl hráčův advokát Bronislav Šerák, který Limberského na zasedání disciplinárky zastupoval. Reprezentační obránce se oficiálně omluvil kvůli plnění sportovních povinností a k incidentu se komisi vyjádřil.

Anketa

Je to adekvátní trest?

Hlasovalo 288 lidí.

Limberský v závěru šlágru na Spartě ukázal k divákům vztyčené prostředníčky v reakci na urážky od domácích fanoušků. Letenské publikum mu už několik vzájemných zápasů po sobě nadává a několikrát proti němu vyvěsilo i nepřátelský transparent.


Komise přihlédla k tomu, že hráč byl k vulgárnímu gestu vyprovokován, a Spartě v té souvislosti udělila pokutu 50 tisíc korun. V té je zahrnuto i použití nepovolené pyrotechniky v duelu s Plzní.Limberský mohl dostat trest až na čtyři zápasy a pokutu do výše 50 tisíc korun. "Vzhledem k tomu, co mu hrozilo, se domnívám, že fotbalově prospěšnou činnost je na místě uložit v kombinaci s peněžitým trestem, to bych souhlasil. Ale zdá se mi, že těch 50 tisíc korun je nepřiměřených," řekl Šerák.


Pražané stále nemohou Limberskému zapomenout nafilmovanou penaltu proti Spartě z roku 2012 a především následné výroky proti jejich klubu. Plzeň v 26. kole vyhrála na Spartě 3:0 a následně potvrdila obhajobu ligového titulu domácím vítězstvím nad Ostravou. 
 

tn.cz / ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:15 03:15

   UFC Fight Night: Moicano vs. Korean Zombie

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: FC Cincinnati - LA Galaxy

   10:50

   RunTour – Ostrava

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cliff Diving World Series - Portugalsko

 • Nova Sport 2

  • 01:15 03:00

   Fotbal: FC Cincinnati - LA Galaxy

   09:00

   MONETA Czech PGA Tour (3)

   10:00

   Element (390)

   10:15

   MAXI TIP Poker Tour (4)

   10:45

   Main Event (4)

   11:35

   Fotbal: Columbus Crew SC - Sporting Kansas City

Celý Program