děsivá nehoda

Pokus o světový rekord jí překazila smrt! Slavná závodnice havarovala

Jessi Combsová
Zdroj: Profimedia

Tragický osud postihl automobilovou závodnici a televizní hvězdu Jessi Combsovou. Když se šestatřicetiletá Američanka snažila překonat rychlostní rekord dosažený na zemi, havarovala a zabila se.

Rodina potvrdila její smrt, ke které došlo v úterý odpoledne při nehodě speciálně upraveného závodního stroje ve vysoké rychlosti v poušti Alvord v jihozápadním Oregonu. Detaily nešťastné události nejsou zveřejněny a její příčina se vyšetřuje.„Navždy si budeme pamatovat její zářivý úsměv a pozitivní energii,“ uvedla rodina Combsové. Šestatřicetiletá závodnice byla označována za „nejrychlejší ženu světa na čtyřech kolech“. Tento titul si vysloužila už v roce 2013, kdy vytvořila rekord pokořením 641 km za hodinu. Překonání absolutní rychlosti na zemi (824km/h), kterou stanovila v tříkolovém stroji roku 1976 kaskadérka Kitty O´Neilová, se jí ale stalo osudným.


„Jessi snila o tom, být nejrychlejší ženou planety, snažila se o to od roku 2012. Opustila tuto zemi jako nejrychlejší žena historie,“
řekla její rodina. Jedinečné ženě vzdal hold i její týmový kolega a partner Terry Madden na sociálních sítích.„Nikdy jsem nemiloval a nebyl milován, tak úžasnou ženou jako byla Jessi…užíval jsem si každou minuty s ní. Bohužel jsme ji včera při strašlivé nehodě ztratili. Byl jsem u ní první a věřte mi, že jsme dělali všechno, abychom ji zachránili,“ zveřejnil Madden spolu se vzpomínkovým videem.


Jessi Combs se objevila v řadě televizních pořadů jako Opravna vraků, Dámská dílna a Bořiči mýtů. Patřila do týmu rychlých jezdců North American Eagle, se kterým se před několika dny snažila o historickou rekordní jízdu.


„Možná se to zdá trochu bláznivé, jít přímo do linie ohně…ti, kteří jsou ochotní, ale dosáhnou velkých věcí. Lidé říkají, že jsem blázen. Já odpovídám, děkuji,“ napsala Jessi Combsová tento týden na svůj instagram.

aka TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Major League Soccer Highlights (7)

   20:30 21:00
   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   PENATI SLOVAK OPEN CHAMPIONSHIP 2020

   22:05

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod Moto3)

   23:00

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (závod MotoGP)

   00:05

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Leyton Orient - Tottenham Hotspur

   18:55 20:55
   20:55

   Závod Zbraslav - Jíloviště

   21:10

   Fotbal: Luton Town - Manchester United

   23:05

   Fotbal: Stade Rennes - AS Monaco

   00:50

   Element (422)

   01:05

   UFC Reloaded (60)

Celý program