Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

rozhovor euro 2016

Pokud se někdo pojede prodat, tak nemáme šanci, říká Rosický

Tomáš Rosický
Zdroj: Profimedia
Tomáš Rosický

Tomáš Rosický je zpátky v reprezentaci a těší se na EURO. Po dlouhé době mluvil přímo do kamer a mikrofonů českých novinářů a rozhodně sršel vtipem.

"Když vás vidím, tak si uvědomuji, že to začíná," usmál se při grilování reportérů. Doposud se mluvilo o něm bez něj. Ale dle slov jedné z největších fotbalových osobností je zřejmé, že by následující týdny mohly vypadat pozitivně.


A to i přesto, že Tomáš Rosický zatím hrál ostré zápasy jen za juniorský tým. "Ale všechno je v pořádku, trénuju naplno. Rozehranost sice není nejlepší, moc jsem toho neodehrál. Na mistrovství světa hráčů do 21 let bych asi mohl jet určitě, ale to samozřejmě není měřítko," usmál se v narážce na štace mezi mladíky.


Jenže Pavel Vrba bere Rosického na EURO hlavně proto, aby přehrával seniorské reprezentace. Ať už jako hráče do základu, nebo jako žolíka ze střídačky. A vypadá to, že ostřílený záložník přijme i tuhle pozici.


"Rytmus mi chybí, to je pravda ale v tréninku je to v pořádku. Ještě jsme o tom s trenérem nemluvili, ale snad mě tam v přípravě na chvíli pustí. A co bude? To je o trenérovi, já jsem jako každý jiný hráč a budu respektovat tak jak to bude. Já jsem tu od toho aby to všechno probíhalo v klidu," sdělil upřímně.

Tomáš Rosický
Zdroj: Profimedia Tomáš Rosický

A ze zkušeností ví, že k úspěchu povede jen týmový výkon. "Musíme hrát tak, jsme to ukázali proti Holandsku. To je recept, který pro nás musí platit. Jestli se někdo bude myslet, že se sám někam prodá, tak nemáme šanci," říká Rosický důrazně.


Prý vůbec nevadí, že mají Češi docela těžkou skupinu. Ve společnosti Turecka, Chorvatska a Španělska tak půjde o opravdu pěkné zápasy. "Jsem rád že ta skupina je obrovsky těžká. Někdo myslí, že to mohlo to být lepší, ale já myslím, že líp hrajeme s lepšíma, než s horšíma. Takže jsem spokojený s tím co nám nalosovali, budou to krásné zápasy," říká český fotbalista.


Proti Rosického gustu tak pry bude jen Španělsko. "Jo, ti Španělé, to je vysoká škola fotbalová. Ale se strachem tam jet, to se nesmí. Úspěch bude samozřejmě postup ze skupiny, ale lidé musí pochopit, že úspěch je už to, že jsme se kvalifikovali. Ono se to znevažuje třeba v poměru s hokejem.. Ti hrají pokaždé čtvrtfinále..."


Tomáš Rosický půjde do bojů mistrovství Evropy zřejmě jako volný agent. Narozdíl od hokejistů, kteří by si bez podpisu smlouvy na novou sezonu na šampionáty jet ani nepředstavili.


"Přemýšlet, co bude po EURU, to teď není na místě. Prostor na to byl, chuť ale ne,"
říká fotbalista. Možná i proto, že opustit po 10 letech Arsenal bylo hodně těžké na emoce. "Už je to pryč, abych se z toho vzpamatoval. Nikdy bych si nepředstavoval, že se mi dostane takové cti. Nikdo mi neřekl, jak to bude probíhat, takže o to ta spontánnost a dojetí bylo hlubší..."

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   10:35

   Kart Grand Prix Le Mans

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Cape Pioneer Trek

   11:30

   Cape Pioneer Trek Finals

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   10:40

   Cyklomagazín (3)

   10:50

   Nova Cup 2019 – Sahara race

   11:05

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   12:05

   Glemmride 2019

   12:30

   Infinite Trail

Celý Program