upřímná slova

Pokud Procházka vyhraje, může usilovat o titul, říká Attila Végh

Jiří Procházka a Attila Végh
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia
Jiří Procházka a Attila Végh
David Chmátal
David Chmátal
24.6. 2020 12:19
Téma:
UFC

Slovenská ikona bojový sportů Attila „Pumukli“ Végh promluvila o Jiřím Procházkovi. V českém samurajovi vidí obrovský talent a věří mu, že by mohl v UFC dosáhnout na titul. O společný zápas dvou československých jedniček v polotěžké váze však nestojí.

Végh (33-9-2) se s českým zápasníkem zná již hezkou řádku let. Trénovali spolu v době, kdy Procházka (26-3-1) byl ještě na poli MMA neznámý, ale už tehdy v něm slovenská legenda viděla obrovský potenciál.
„Jirku znám už velmi dlouho, to bylo ještě v dobách, kdy začal dělat MMA. Tehdy jsme spolu i trénovali. Já jsem ho vždy vnímal jako velmi šikovného zápasníka, protože on má pro mě velmi netypický styl. Takový nevychytatelný postoj,“
 uvedl server MMA Shorties Véghův komentář.„Pak jsem sledoval jeho první zápasy v Čechách a když jsem viděl, jak všechny zdemoloval, tak se mi potvrdilo, že je opravdu velký talent. Byl jsem rád, když se dostal do Rizinu, kde udělal brutální zápasy a udělal si tam i brutální jméno,“ pokračoval Végh.
 

Nyní jsou oba zápasníci jedni z nejlepších, které československá scéna může nabídnout. Oba mají na kontě tituly z velkých mezinárodních organizací – Végh v roce 2013 získal pás BELLATORU a Procházka se stal historicky prvním šampionem polotěžké váhy v japonském RIZINU. Nicméně společný zápas nikdy nebyl na pořadu dne.


,,Myslím, že před mnoha lety byla taková myšlenka, ale já jsem se tehdy vždy vyjadřoval, že bych s ním nebojoval, protože jsme spolu trénovali, měli jsme nějaké vztahy a myslím, že i on se tehdy vyjádřil, že by nešel,“ uvedl Végh, který by s Procházkou zápasil až v případě, že by nebyla jiná možnost.Každopádně Procházku teď čeká jiný soupeř. Už 11. července se na UFC 251 postaví v premiérovém zápase sedmičce polotěžké váhy Volkanu Oezdemirovi (17-4). Pokud úvodní duel dovede do úspěšného konce, může být podle Végha brzy adept na titul.

Procházka hodlá v UFC premiéře prosadit "to svoje":,,Pro Jirku je teď důležité zvládnout svou premiéru v UFC, protože on může mít potom právem velké ambice. Já si myslím, že může být opravdu světovou špičkou a pokud bych ho mohl podpořit i nějakou pomocí, může kdykoliv zajet do našeho gymu, kde bude vždy vítaný,“ řekl Végh který trénuje ve Spartakus Fight Gym v Trnavě.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Calgary Flames - Edmonton Oilers

   04:05 06:45
   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Winnipeg Jets

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   NHL: Calgary Flames - Edmonton Oilers

   12:45

   Sestřih Evropské ligy UEFA (11)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Metz - Lille OSC

   09:00 10:40
   10:40

   NBA Triple (3)

   10:55

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

   12:55

   Fotbal: Stade Rennes - FC Nantes

   14:55

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Girondins Bordeaux

   17:00

   Fotbal: AS Monaco - Dijon FCO

Celý program