upřímná slova

Pokud Procházka vyhraje, může usilovat o titul, říká Attila Végh

Jiří Procházka a Attila Végh
Zdroj: koláž tn.cz / profimedia
Jiří Procházka a Attila Végh
David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 24. 6. 2020
Téma:
UFC

Slovenská ikona bojový sportů Attila „Pumukli“ Végh promluvila o Jiřím Procházkovi. V českém samurajovi vidí obrovský talent a věří mu, že by mohl v UFC dosáhnout na titul. O společný zápas dvou československých jedniček v polotěžké váze však nestojí.

Végh (33-9-2) se s českým zápasníkem zná již hezkou řádku let. Trénovali spolu v době, kdy Procházka (26-3-1) byl ještě na poli MMA neznámý, ale už tehdy v něm slovenská legenda viděla obrovský potenciál.
„Jirku znám už velmi dlouho, to bylo ještě v dobách, kdy začal dělat MMA. Tehdy jsme spolu i trénovali. Já jsem ho vždy vnímal jako velmi šikovného zápasníka, protože on má pro mě velmi netypický styl. Takový nevychytatelný postoj,“
 uvedl server MMA Shorties Véghův komentář.„Pak jsem sledoval jeho první zápasy v Čechách a když jsem viděl, jak všechny zdemoloval, tak se mi potvrdilo, že je opravdu velký talent. Byl jsem rád, když se dostal do Rizinu, kde udělal brutální zápasy a udělal si tam i brutální jméno,“ pokračoval Végh.
 

Nyní jsou oba zápasníci jedni z nejlepších, které československá scéna může nabídnout. Oba mají na kontě tituly z velkých mezinárodních organizací – Végh v roce 2013 získal pás BELLATORU a Procházka se stal historicky prvním šampionem polotěžké váhy v japonském RIZINU. Nicméně společný zápas nikdy nebyl na pořadu dne.


,,Myslím, že před mnoha lety byla taková myšlenka, ale já jsem se tehdy vždy vyjadřoval, že bych s ním nebojoval, protože jsme spolu trénovali, měli jsme nějaké vztahy a myslím, že i on se tehdy vyjádřil, že by nešel,“ uvedl Végh, který by s Procházkou zápasil až v případě, že by nebyla jiná možnost.Každopádně Procházku teď čeká jiný soupeř. Už 11. července se na UFC 251 postaví v premiérovém zápase sedmičce polotěžké váhy Volkanu Oezdemirovi (17-4). Pokud úvodní duel dovede do úspěšného konce, může být podle Végha brzy adept na titul.

Procházka hodlá v UFC premiéře prosadit "to svoje":,,Pro Jirku je teď důležité zvládnout svou premiéru v UFC, protože on může mít potom právem velké ambice. Já si myslím, že může být opravdu světovou špičkou a pokud bych ho mohl podpořit i nějakou pomocí, může kdykoliv zajet do našeho gymu, kde bude vždy vítaný,“ řekl Végh který trénuje ve Spartakus Fight Gym v Trnavě.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Atlanta United FC - New York Red Bulls

   10:45

   Desert Dash - Ultra MTB Competition

   11:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto3)

   12:25

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod Moto2)

   13:15

   MotoGP - VC Německa 2019 (závod MotoGP)

 • Nova Sport 2

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   09:00 12:35
   12:35

   NBA Classic Games: Los Angeles Lakers - Indiana Pacers

   14:10

   Jíří Procházka - vědomý bojovník

   15:00

   UFC 251: Usman vs. Masvidal

   19:00

   NBA Classic Games: San Antonio Spurs - Phoenix Suns

   20:35

   Basketbal: Devin Booker - NEJ akce 2015 - 2020

Celý program