Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video rozhovor

Poker face netrénuji, říká Čech, který bude hrát o 196 milionů

Zdroj: TV Nova

Dokonale ovládat emoce, dobře počítat, ale hlavně mít odhad na lidi. Nejen to musí zvládat špičkoví hráči pokeru. Jedním z nejlepších u nás je Vojtěch Růžička, který se probojoval až do finále světové série.

To ho čeká až za tři měsíce, ale už teď má jistých téměř 25 miliónů korun, se kterými zatím neví, co udělá. Ale kdyby uspěl i mezi nejlepšími osmi hráči světa, vydělal by dalších 196 miliónů korun.
 

Třicetiletý rodák z Liberce Vojtěch Růžička, aktuálně jeden z devíti nejlepších hráčů pokeru na světě. Ve dvaceti hrál s kamarády karty o sirky, teď hraje o milióny dolarů. Tvrdí, že poker není jen o štěstí, ale hlavně o připravenosti a zkušenostech. "Je potřeba určitě mít na vysoký úrovni logický myšlení, umět počítat, a na druhou stranu být schopný unášet tlak," vypočítává Růžička. Nedat najevo emoce a dobře zanalyzovat protihráče - i to je jeden z triků Vojtěcha Růžičky.
 

"Každý hráč je trošku jiný, a ke každému musím zvolit při hře jiný přístup, poker face já nějak netrénuju, já se prostě pořád snažím tvářit stejně a moc při hře nemluvit," dodává.


 

Nejdřív hrál poker na internetu, teď už se jím několik let živí. To, že se dostal do finále světové série, ho zařadilo mezi nejlepší hráče planety a milionáře, konkurence je ale obrovská - na přelomu října a listopadu bude devítka nejlepších bojovat o osm miliónu dolarů - tedy 196 miliónů korun. Rodina mu hodně fandí.
 

"Já talismany nepoužívám, nicméně moje maminka říkala, že měla několik připravených a rozložených po stole s mojí fotkou, tak třeba to pomohlo," myslí si Růžička.
Kromě pokeru se Vojta, který je, dámy, mimochodem svobodný, věnuje také golfu, protože i fyzický trénink je podle něj jedním z tajemství úspěchu - člověk se pak prý líp koncentruje.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:15 01:15

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   01:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

 • Nova Sport 2

  • 22:00 23:40

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

   00:10

   Premier League Darts 2019

   02:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   08:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program