Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

nároďák hokejový svátek

Pojede Krejčí na Světový pohár? Nad jeho startem dál visí otazník

David Krejci
Zdroj: Twitter

Start útočníka Davida Krejčího z Bostonu na Světovém poháru v Torontu v dresu české hokejové reprezentace zůstává nejistý. Třicetiletý centr po květnové operaci levé kyčle začal při pokračující rehabilitaci naplno trénovat. Ohledně jeho účasti na turnaji budou mít konečné slovo zástupci Bruins.

"Jsem s Davidem v kontaktu prakticky pořád. Momentálně je v přípravě v Bostonu na ledě a ode dneška trénuje v plné zátěži," řekl generální manažer českého týmu Martin Ručinský. "Cítí se dobře. Rehabilitace probíhá, jak má. Nebo spíše rychleji. Ale samozřejmě musí nejdříve dostat souhlas doktorů v Bostonu."Stavitelé národního týmu budou muset vyčkávat na postoj amerického klubu. "Musí dodržovat harmonogram rehabilitace. Budeme asi moudřejší ve čtvrtek nebo v pátek. Uvidíme, jak se situace vyvine," uvedl Ručinský.


"Bude asi spíš záležet, jestli se dostane do zápasové kondice. A také samozřejmě na klubových lékařích a postoji generálního manažera (Bostonu). Pokud se bude cítit dobře, tak si myslím, že by to mohl stihnout,"
řekl Ručinský na adresu hvězdy Bruins.

David Krejčí
Zdroj: NHL media David Krejčí si od hokeje nějakou dobu odpočine


Na prohlídku do San Jose odjel po červnovém zranění kolena z finále Stanleyova poháru proti Pittsburghu útočník Tomáš Hertl. "Poranil si vnitřní postranní vaz. Cítí se dobře. Měl strach, aby nebyl poloviční. Já jsem měl stejné zranění taky na obou kolenech a jde o ten první pocit na ledě," prohlásil Ručinský."Mluvil jsem s Tomášem minulý týden. Trénuje naplno. Neměl problém v posilovně ani na ledě. Myslím, že to bude v pořádku," uvedl olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa.

David Krejčí
Zdroj: profimedia.cz David Krejčí


Nic by nemělo bránit ani startu útočníka Vladimíra Sobotky, který po rehabilitaci vyhřezlé ploténky přes platnou smlouvu s Omskem zůstává v Česku a řeší návrat do NHL do St. Louis. "Požádali jsme podle regulí IIHF tři týdny předem o jeho uvolnění. Ruská federace garantuje uvolnění pro Světový pohár," řekl manažer české reprezentace Jan Černý.

ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 15:35

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   15:35

   MONETA Czech PGA Tour (5)

   16:35

   Major League Soccer Highlights (24)

   17:05

   Fotbal: AS Saint - Étienne - Stade Brestois

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - Bergischer HC

 • Nova Sport 2

  • 13:00 15:30

   Melbourne Darts Masters

   15:30

   Major League Soccer Highlights (24)

   16:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

   16:25

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   17:20

   Házená: SG Flensburg - Handewitt - THW Kiel

   18:45

   Element (394)

Celý Program