video capital one cup

Pohárové derby v Londýně patří Arsenalu. Liverpool měl štěstí

Zdroj: Nova Sport

Třetí kolo anglického ligového poháru nabídlo jedno z nejžhavějších ostrovních derby - Tottenham proti Arsenalu! Postup do dalšího kola si i bez Petra Čecha zajistili kanonýři. Liverpool v zápase s Carlisle vystřelil 47krát´, nakonec postoupil až na penalty.

Trenér Arsenalu Wenger dal v brance opět šanci gólmanské dvojce - Kolumbijci Ospinovi. V základní sestavě kanonýrů nastoupil poprvé v sezóně francouzský záložník Flamini a za důvěru se trenérovi odměnil náramně! Ve 26. minutě dorazil střelu Chamberlaina a Arsenal vedl 1:0.

Ve druhém poločase se mezi autory gólů zapsal také Chambers, bohužel pro něj ale překonal vlastního brankáře a Tottenham tak srovnal na 1:1. Pak ale na scénu přišel opět Flamini. K velkému vápnu se přiřítil jako divoká voda a z voleje napálil míč přímo za záda brankáře Vorma. Arsenal tedy vyhrál 2:1 a vyřadil loňského finalistu Tottenham.

Liverpool hrál o důvěru fanoušků a proti čtvrtoligovému Carlisle se opravdu snažil. Reds pokusili o střelu 47 krát, 16 střel mířili mezi tři tyče, ale nakonec se ujala jediná. Liverpool tak musel po nerozhodném výsledku 1:1 podstoupit penaltový rozstřel a děkuje gólmanovi Bogdanovi za postup.