Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Hokejista Ztratil miliony

Obchodní partner obral ruskou hvězdu: Hráč přišel o velký balík!

Alexej Těreščenko
Zdroj: Profimedia
Alexej Těreščenko

Alexej Těreščenko se zapsal na seznam hokejových boháčů, kteří přišli o značnou část svých úspor. V případě tohoto trojnásobného mistra světa za to může vypočítavý obchodní partner, kterému naletělo v minulosti už mnoho dalších lidí. Těreščenko přišel o téměř deset milionů korun.

Podobnou zkušenost má třeba trojnásobný vítěz Stanley Cupu Sergei Fjodorov. Toho obral blízký přítel o všechny úspory, které někdejší famózní útočník měl. Šlo asi o dvě miliardy korun.

 

 

Alexej Těreščenko je na tom o něco lépe. V roce 2011 začal podnikat s jistým Glebem Drobilenkem. Přišlo ho to na nějakých 28 milionů rublů (v přepočtu 9,8 milionů korun). Těreščenko chtěl zbavit firmu SamProbSnam (jejím majitelem byl právě Drobilenko) dluhů a následně se díky tomu chtěl stát akcionářem firmy, který by si pak užil zisk z výdělků. Bylo to ale naopak.

 

Útočník moskevského Dynama doplatil na svou nezkušenost a důvěřivost. Prý ani nevěděl, čím se firma, do které investoval, zabývá. Tak jako tak, byl to podvod. Na ten přišla hokejistova matka, která zjistila, že Těreščenko nefiguruje na seznamu akcionářů. Drobilenko si balík peněz zkrátka ulil a nehodlal s ruským reprezentantem nijak dál spolupracovat.

 

Podvodník měl v minulosti okrást i další naivní oběti a čelil obžalobě kvůli úplatkům. Gleb Drobilenko si už odpykává dvou a půl letý trest za mřížemi.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:05 14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto3)

   14:05

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto2)

   15:00

   Moto GP - VC Katalánska (závod Moto GP)

   16:15

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Valencie

   16:30

   MS v kuželkách 2019

   17:00

   FK Jablonec - FC Astana

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:50

   FIVB Beach Volleyball – Varšava

   14:50

   UFC Connected (3)

   15:15

   UFC Connected (4)

   15:45

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:10

   Czech rally - WRC Portugalsko Speciál

   16:35

   Rychlá kola (6)

Celý Program