Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Spor o smlouvě Lyžařský svaz

Detaily smlouvy Ledecké: Svaz jí nabízí více milionů než dříve!

Ester Ledecká
Zdroj: Profimedia
Ester Ledecká

Ester Ledecká stále nemá podepsanou novou smlouvu se Svazem lyžařů České republiky, jelikož její zastupující agentura Sport Invest nechce od svazu přijmout navržené podmínky. Oproti loňsku by si přitom polepšila o 800 tisíc. Svaz dokonce vydal přehled, jak financování Ledecké vypadalo v minulých letech. Ledecká dostala pokaždé více a to v řádech milionů.

Svaz musí disponovat s penězi ze státního rozpočtu a tak jsou jeho možnosti značné omezené. Finance musí rozdělovat do více úseků (např. skokani na lyžích, snowboardisté či běžci na lyžích). Ledecká má přitom oproti ostatním nadstandardní podmínky. "Nikdy v historii Svazu lyžařů neměl žádný závodník takovou finanční podporu," uvedl v prohlášení předseda svazu Lukáš Sobotka.

 

 

Jenže agentura Sport Invest, která Ledeckou zastupuje, požaduje ještě lepší podmínky, než svaz nabízí. Jenže Svaz lyžařů České republiky opakuje, že už nemá žádné možnosti, jak Ledecké více pomoci. Je to začarovaný kruh a spor o smlouvu se bude asi ještě dlouho řešit. Sport Invest má nicméně během středy zasedat a dál se situací zabývat.

 

Zajímavý přehled však během všech těch tahanic mezi oběma stranami vydal lyžařský svaz. Ten podrobně rozebral položky, které Ledeckou finančně podporují. Takhle konkrétně vypadá podpora Ledecké od svazu za poslední tři roky:

 

  2015 2016 2017 do 31. 5. 2018 Nabídka 2018/2019
Lyžařský svaz 1,5 mil. Kč 2,5 mil Kč 3,3 mil. Kč 1,1 mil. Kč 3,8 mil. Kč
Dukla a ČOV 510 tis. Kč 520 tis. Kč 2 mil. Kč 100 tis. Kč 1,9 mil. Kč
Celkem 2 mil. Kč 3 mil. Kč 5,3 mil. Kč 1,3 mil. Kč 5,6 mil. Kč

 

Finanční prostředky, které svaz Ledecké poskytuje, jsou využity na mzdové náklady na servis, pojištění či na soustředění v Chile, na kterém je Ledecká v těchto dnech.


Vedle podpory, kterou poskytuje Ester Ledecké svaz ze svého rozpočtu, má česká lyžařka a snowboardistka k dispozici využití většiny marketingové plochy závodního oblečení. Při lyžování je to 300 centimetrů čtverečních a při snowboardingu 400. "Tento prostor v rámci marketingové hodnoty Ester Ledecké představuje jen na sjezdovém oblečení dalších zhruba 20 milionů korun," řekl předseda Úseku alpských disciplín SLČR Ladislav Forejtek.

 

 

Sport Invest ale dále trvá na tom, že se svaz choval k Ledecké ultimativně. "Jsme připraveni dokázat, že Ester Ledecké bylo vyhrožováno zastavením financování její přípravy spojené s nepřihlašováním na závody, pokud nepodepíše reprezentační smlouvu do 31. srpna 2018," uvedla agentura v reakci na vystoupení svazových funkcionářů.

 

Svaz na výroky agentury reagoval takto: "Ohrazujme se proti bezprecedentnímu nařčení, že vydíráme Ester Ledeckou a nejednáme o podmínkách reprezentační smlouvy. To jsme se shodli, že to tak není. Není to úplně obvyklé, že v průběhu jednání zveřejňujeme podmínky. Je to nestandardní postup, ke kterému jsme byli vyzváni," řekl v úterý novinářům předseda svazu Lukáš Sobotka.

lju, ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 16:30 17:00

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:25

   Házená: Füchse Berlín – TVB 1898 Stuttgart

   18:50

   Cyklomagazín (4)

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Magazín Evropské ligy (1)

 • Nova Sport 2

  • 15:15 16:45

   Házená: THW Kiel - SG Flensburg - Handewitt

   16:45

   KITE LIFE (5)

   17:00

   Fotbal: Portland Timbers - D.C. United

   18:40

   Rychlá kola (9)

   19:05

   Off-road Maraton (5)

   19:30

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

Celý Program