Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.12. 2016 10:28
Zranění Bolelo to

Podmolovi vyndali z těla kus železa a sešili ho! Teď myslí na Dakar

Libor
Zdroj: Foto: Ondřej Horálek

Rozpárat, vyndat, sešít. To musel po zlomenině klíční kosti a operaci, dodatečně podstoupit Libor Podmol. Po těžkém pádu se ruka totiž stále nehojila a navíc se přidala i alergická reakce na vnitřní stehy. Teď už by mělo být to nejhorší za ním a český motokrosař se tak může připravovat na Dakarskou rallye.

Rychloléčba se vydařila, ale měla svou daň. Po vážné zlomenině klíční kosti, kterou si přivodil v lotyšské Rize to bylo jediné řešení, jak mohl Libor Podmol stihnout tradiční akci FMX Gladiator Games.

 

 


Jenže bolest neustupovala a nastaly i komplikace. "Měl jsem nějakou alergickou reakci na vnitřní stehy a rána mi začala hnisat a natékat. A tak jsem musel před týdnem opět na operaci, při které mi doktoři vyndali železo z ramena. Stejně muselo ven a já se bez něj budu cítit lépe," tvrdil Podmol, který má na rameni několik stehů. "Jsem trochu posešívaný, ale brzy půjdou stehy ven a zbydou mi jen souměrné jizvy. Od kamarádů jsem také dostal přezdívku po slavném boxerovi Vitalij Kličkovi," smál se freestyle motokrosař.

 

Libor Podmol po vyndání želez
Zdroj: Foto: Ondřej Horálek Libor Podmol po vyndání želez

 


Na letošního vítěze amerických X-Games čeká po novém roce Dakarské rallye. Do Paraguaye odcestuje prozatím jako doprovod, úkolem bude nasát atmosféru. To do ročníku 2018 už chce freestyle motokrosař odstartovat na závodním motocyklu. Léčba však mohla jeho plány zkomplikovat. "Ruka totiž neustále bolela. Jsem rád, že už mám vše z těla pryč. Hrozilo totiž, že bych cítil bolesti při Dakarské rallye, což jsem nechtěl riskovat," tvrdil Podmol, který odcestuje do Paraguaye koncem měsíce.

 


"Na Dakar odlétám 28. prosince, do té doby budu odpočívat a koukat na pohádky. Jsem moc rád, že se za poslední tři týdny vyprodalo všech 1500 kopií mého Deníku. Od nového roku začnu psát další," vyhlásil Podmol, který se z Dakarské rallye bude vracet 10. ledna a hned za tři dny ho čeká exhibice v německém Dortmundu.

 

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - SG Flensburg - Handewitt

   12:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   10:45

   Ligue 1 Highlights (33)

   11:40

   UFC Unleashed (3)

   12:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Fieberbrunn)

   13:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   15:00

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

Celý Program