úspěšně v cíli

Podmola zachránil Krejčí! Medaili z Dakaru přinese k tátovu hrobu

Jiří Průša
Jiří Průša
15.1. 2021 21:02
Téma:

Libor Podmol to dokázal a splnil si svůj sen. Na dakarské rallye se při svém premiérovém startu dostal až do cíle. K dokončení závodu mu velmi pomohl další závodník Roman Krejčí, který si s ním vyměnil kolo. Podmol svou medaili za dokončení závodu půjde ukázat na hřbitov zesnulému tatínkovi.

Podmol si v celém závodě prošel řadou zdravotních i technických problémů a poslední etapa nebyla výjimkou. Na 85. kilometru najel na kámen a zničil si přední kolo.

 

"Spadl jsem do písku, což bylo v pohodě. Pokračoval jsem dál, ale 30 kilometrů před cílem už to nešlo, kolo bylo zničené. Už jsem myslel, že je konec, a že cíl neuvidím," popsal špatný průběh závodu.

 

Poté k němu dojel Roman Krejčí, který už pokračoval mimo hlavní pořadí. "Když mě viděl, zastavil a řekl mi, jestli nechci jeho přední kolo. S velkým vděkem jsem souhlasil," prozradil Podmol velkorysou nabídku.

 

Dvojnásobný vítěz X-Games poté na svého zachránce v cíli počkal. "Dorazil s mým poškozeným kolem o hodinu později. Když se blížil, byl jsem moc rád a mohl už naplno slavit. Moc si toho jeho gesta vážím, kdybychom byli v obrácené situaci, udělal bych to pro něj taky. Dakar není jen o výsledcích, ale také o přátelství, zážitcích, které nezapomeneme do konce života," připomněl velikost tohoto závodu.

 

Podmolovým velkým cílem bylo hlavně závod dokončit. Před poslední etapou doufal i v top 30, ale kvůli technickým problémům se musel spokojit s 31. místem. Je však možné, že příští rok ho vylepší, nevyloučil totiž další účast na Dakaru.

 

"Nevím, jestli to příště pojedu na motorce. Tratě jsou tou nebezpečností dělané spíše pro auta, ne pro motorky, na to si tady jezdci hodně stěžovali," naznačil, že by po přechodu z freestylu na rallye mohl vyměnit i stroj.

 

Podmol už dříve prohlásil, že Dakaru se chce zúčastnit kvůli uctění památky svého zesnulého otce. Ten se dakarské rallye zúčastnil, ale kvůli technickým problémům cíle nedosáhl, jeho syn tak chtěl hlavně dokončit závod.

 

"Jsem fakt zbitý, ale šťastný. Medaile, pro kterou jsem přijel, bude viset v mém pokoji a půjdu ji určitě ukázat na hřbitov tátovi," podělil se o dojemný konec velkého příběhu.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • WorldSSP300 - Dutch Round (2. závod)

   15:05 16:00
   16:00

   Fotbal: Orlando City SC - Philadelphia Union

   17:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

   20:00

   Hokej: Connor McDavid - Fenomén

   20:15

   Hokej: Sportovní originály - Tomáš Plekanec

   20:35

   NHL - akce měsíce

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   15:00 16:45
   16:45

   Behaj lesmi - Děvín

   17:00

   Paddleboards - History, Legacy and Best Moments

   17:30

   Line & Air - with Geraldine Fasnacht

   18:00

   Fotbal: FC Dallas - Los Angeles Galaxy

   19:45

   Kolo pro život - Dobříš

Celý program