Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 1. 2. 2018
Nehoda Blízko k tragédii

Podmola sejmul soupeř, když vezl sexy krásku. Šlo o životy! VIDEO

Libor Podmol
Zdroj: YouTube.com

Ani na zemi už není pro freestyle motokrosaře bezpečno. Před závodem mistrovství světa ve švýcarské Basileji skočil na Libora Podmola jeden ze soupeřů. K incidentu došlo během představování jezdců a český reprezentant navíc vezl na motorce roztleskávačku. „Když jsem projížděl kolem rampy, najednou jsem si všiml splašeného Australana, jak na mě letí vzduchem. Mohlo to skončit totálním masakrem,“ stěžoval si Podmol, kterému se naštěstí nic nestalo, a v úvodním závodě letošní sezony skončil na čtvrtém místě.

Mával na diváky, sličná roztleskávačka se za ním smála. Vše si natáčel na go-pro kameru. Při průjezdu kolem rampy se na něj však vyřítil Australan Pat Bowden. Tedy doslova na něj skočil. „Asi se zapomněl ovládat. Neuvědomil si, že na trati není sám, nerozhlédl se, kam chce skákat. O jeho smyslu pro předvídavost dost pochybuji,“ měl jasno Podmol.

 

 

Australský freestyle motokrosař dopadl na jeho přední kolo a shodil oba na zem. „Kdyby mi skočil na tělo a narazil předním kolem, mohl bych přijít o celou sezonu, možná o celou kariéru. No a kdyby nabral tu holku za mnou, to se raději nechci ani představit. Naštěstí o pár centimetrů jsem stačil uhnout a z motorky seskočit i shodit roztleskávačku,“ doplnil Podmol, který v loňském roce skončil na mistrovství světa na celkovém druhém místě. A to byla jedna z výhod.

 

 

„Jako loňský vicemistr startuji až jako předposlední jezdec, a tak jsem měl nějakých 45 minut na rozdýchání před mojí úvodní jízdou. Rozhodně to nebyl ten nejlepší začátek sezony mistrovství světa,“ dodal Podmol, který ve švýcarské Basileji skončil na čtvrtém místě. Po incidentu se Bowden českému freestyle motokrosaři omlouval. „I tak jsem mého mechanika Petra Veseckého musel držet, aby mu nerozmlátil čumák. Byla to pěkně vyhrocená situace. Jednalo se totiž o moji premiéru na motorce značka Husqvarna. Naštěstí špatně nedopadla.“

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 19:30 20:00

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   20:00

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   20:25

   Element (386)

   20:40

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   22:45

   NHL News

   23:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 19:25 20:10

   UFC Unleashed (3)

   20:10

   UFC Now (12)

   21:00

   NBA: Philadelphia 76ers - Brooklyn Nets

   23:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   00:45

   Major League Soccer Highlights (8)

   01:15

   Premier League Darts 2019

Celý Program