rallye dakar

Podmol při závodu hrál na piano, dojel si pro nejlepší výsledek

Libor Podmol na dakarské rallye
Zdroj: MCHphoto.cz
Libor Podmol na dakarské rallye
Jiří Průša
Jiří Průša
10.1. 2021 19:31
Téma:

Libor Podmol po volném dni načerpal síly a v maratonské etapě Rallye Dakar si dojel pro svůj dosavadní nejlepší výsledek. Poraněné ruce už se mu lepší, přesto jim během závodu musel trochu ulevovat. Martin Michek zajel 12. nejlepší čas etapy a na prvního ztratil pouze osm a půl minuty.

Podmola ve volném dni trápily šlachy na rukou natolik, že si nebyl ani schopen otevřít láhev s pitím. Volno však využil k léčbě mastmi či magnety a nedělní maratonskou etapu už zvládl bravurně.

 

"Pravá ruka mě trochu brní, levačka vypadá dobře. Když jsem mohl, tak jsem se jim snažil ulevit. Když to šlo, při jízdě jsem pouštěl řídítko nebo jsem ulevoval prstům tím, že jsem hrál jako na piano a hýbal s nimi," nastínil, jak se popasoval se zraněním během závodu.

 

I přes zdravotní handicap zajel Podmol svůj nejlepší výsledek, když na nejrychlejší ztratil 46 minut a dojel na 29. místě. "S první top třicítkou jsem velmi spokojený," prohlásil průběžně 42. muž pořadí.

Po maratonské etapě spí všichni ve velké hale kromě jezdců továrních týmů, kteří spí v karavanech. "Je tu taková komorní atmosféra, mluví se potichu, jezdci tu poléhávají po zemi. Většina odpočívá nebo jdou spát hned, co přijeli. Jsme v takové hale a na zemi rozházené matrace a deky,“ popsal podmínky nejtěžšího závodu světa.

Skvěle si na Dakaru vede i motorkář Martin Michek. Ve všech etapách končí do dvacátého místa a v nedělní etapě si připsal příčku dvanáctou. "Vyšla mi navigace a dostal jsem se hodně dopředu. Někteří kluci bloudili. Dvanácté místo je perfektní výsledek, já jsem za to moc rád," hodnotil Michek výsledek maratonské etapy.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   22:05 00:50
   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

   20:55 22:55
   22:55

   NBA - akce měsíce

   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

Celý program