Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 20. 10. 2018
X-games Sydney

Podmol dopadl a vypadlo mu rameno: Léčil to akupunkturou!

Libor Podmol
Zdroj: Archiv Libora Podmola

Poprvé olympiáda extrémních sportů X-Games zavítala do Austrálie. A v Sydney u toho nechybí ani Libor Podmol, nejlepší český freestyle motokrosař. Populární akci sužují lijáky a bouřky. Kvůli tomu se musela zrušit také první disciplína Step up, tedy skok do výšky. "To mě velice mrzí. Je to můj nejoblíbenější závod, věřil jsem si, že bych mohl vybojovat další medaili," prohlásil Podmol, který v letošním roce v Minneapolisu získal stříbrnou medaili.

Podmol by se měl ukázat ještě v dalších disciplínách. Zítra český freestyle motokrosař nastoupí do Doubles, tedy do závodu v synchronizaci dvojic. Podmol se představí po boku Australana Roba Adelberga. "Jedná se o novou disciplínu. Myslím, že by to mohlo vyjít na medaili," tvrdil Podmol, loňský vicemistr světa, který se během zítřejšího dne představí ještě v závodě Freestyle. V neděli ho pak čeká Best trick.

 

 

Kromě deštivého počasí dělá Podmolovy vrásky také zranění, které si přivodil minulou sobotu během tréninku. Při bodyvarialovém triku nechytl ve vzduchu motorku a po dopadu do pěnových pylonů si povyhodil rameno. "To se mi ještě nikdy nestalo. Stále to není ideální, ale denně makám na zlepšení a funguje to. Den ode dne je to lepší," dodal Podmol, který poraněné rameno pravidelně prokrvoval. "Používal jsem také akupunkturu, doplňky stravy, ultrafiltráty na buněčné bázi. A při meditaci jsem mému tělu říkal, ať se dá do kupy."

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 00:30 01:00

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Kicking Horse)

   01:00

   Fotbal: Paris FC - FC Lorient

   02:40

   Házená: Füchse Berlín - THW Kiel

   04:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Házená: Füchse Berlín - THW Kiel

 • Nova Sport 2

  • 00:50 01:45

   Ligue 1 Highlights (32)

   01:45

   Element (385)

   01:55

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Vallnord - Arcalis)

   02:20

   Natural Track Luge - World Cup Final (Umhausen)

   02:50

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   04:35

   NBA: Los Angeles Clippers - Golden State Warriors

Celý Program