Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

tenis diskutovaný moment

Podle WTA měla Serena pravdu! Emoce se mají posuzovat stejně

Serena Williamsová
Zdroj: Profimedia

Rozhodně nejdiskutovanějším momentem finálového zápasu US Open mezi domácí Serenou Williamsovou a pozdější vítězkou Naomi Ósakaovou z Japonska byl moment, kdy Serana pořádně vyčinila umpirovému rozhodčímu. Za nadávky sice později vyfasovala pokutu, ale také se jí dostalo zastání od Ženské tenisové asociace (WTA).

Serena zkrátka neunesla tíhu okamžiku a když ji rozhodčí Carlos Ramos třikrát napomenul, vzal nejprve fiftýn a později i game, málem vyskočila z kůže. Nejen, že ho nazvala zlodějem, ale na pozápasové tiskové konferenci dokonce mluvila o sexismu a ženské rovnoprávnosti.Za své běsnění si šestatřicetiletá Američanka vysloužila pokutu v přepočtu zhruba 375 tisíc korun. To ji ale zase tolik mrzet nemusí, protože za účast ve finále vydělala skoro 41 milionů korun.

Nicméně WTA dala Williamsové za pravdu a výkonný ředitel Steve Simon pro BBC prohlásil, že rozhodčí skutečně hodnotil Serenino běsnění jinak, než kdyby byla muž.

Steve Simon
Zdroj: Profimedia Steve Simon. Výkonný ředitel WTA

"WTA se domnívá, že by neměly být žádné rozdíly mezi ženami a muži v tom, jak se toleruje vyjádření emocí. Se všemi by mělo být zacházeno stejně. Nemáme pocit, že tomu tak včera bylo," uvedl Simon v tiskovém prohlášení den po sobotním finále.

Anketa

Byla Serena v právu, když nadávala rozhodčímu?

Hlasovalo 996 lidí.

Jinými slovy WTA stojí za Serenou, ale nutno podotknout, že to nebylo poprvé, kdy matka roční dcerky nezvládla zkrotit své emoce, kdy se jí v zápase nedařilo.  V roce 2009 během semifinále US Open proti Belgičance Kim Klijstersové, křičela Serena na rozhodčí, že ji zabije. Tehdy ji výhružky přišly v přepočtu na 3,5 milionu korun...

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 19:00 19:15

   Element (400)

   19:15

   Rychlá kola (11)

   19:45

   Off-road Maraton (7)

   20:10

   Truck Racing Magazine (10)

   20:30

   Czech rally - Speciál

   20:50

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 18:05 20:05

   NBA: Chicago Bulls - Brooklyn Nets

   20:05

   Grand Slam of Darts 2019

   22:00

   Truck Racing Magazine (10)

   22:20

   Czech rally - Speciál

   22:45

   NHL: Vancouver Canucks - Colorado Avalanche

   00:30

   UFC Reloaded (2)

Celý Program