Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 9. 2018
tenis diskutovaný moment

Podle WTA měla Serena pravdu! Emoce se mají posuzovat stejně

Serena Williamsová
Zdroj: Profimedia

Rozhodně nejdiskutovanějším momentem finálového zápasu US Open mezi domácí Serenou Williamsovou a pozdější vítězkou Naomi Ósakaovou z Japonska byl moment, kdy Serana pořádně vyčinila umpirovému rozhodčímu. Za nadávky sice později vyfasovala pokutu, ale také se jí dostalo zastání od Ženské tenisové asociace (WTA).

Serena zkrátka neunesla tíhu okamžiku a když ji rozhodčí Carlos Ramos třikrát napomenul, vzal nejprve fiftýn a později i game, málem vyskočila z kůže. Nejen, že ho nazvala zlodějem, ale na pozápasové tiskové konferenci dokonce mluvila o sexismu a ženské rovnoprávnosti.Za své běsnění si šestatřicetiletá Američanka vysloužila pokutu v přepočtu zhruba 375 tisíc korun. To ji ale zase tolik mrzet nemusí, protože za účast ve finále vydělala skoro 41 milionů korun.

Nicméně WTA dala Williamsové za pravdu a výkonný ředitel Steve Simon pro BBC prohlásil, že rozhodčí skutečně hodnotil Serenino běsnění jinak, než kdyby byla muž.

Steve Simon
Zdroj: Profimedia Steve Simon. Výkonný ředitel WTA

"WTA se domnívá, že by neměly být žádné rozdíly mezi ženami a muži v tom, jak se toleruje vyjádření emocí. Se všemi by mělo být zacházeno stejně. Nemáme pocit, že tomu tak včera bylo," uvedl Simon v tiskovém prohlášení den po sobotním finále.

Anketa

Byla Serena v právu, když nadávala rozhodčímu?

Hlasovalo 996 lidí.

Jinými slovy WTA stojí za Serenou, ale nutno podotknout, že to nebylo poprvé, kdy matka roční dcerky nezvládla zkrotit své emoce, kdy se jí v zápase nedařilo.  V roce 2009 během semifinále US Open proti Belgičance Kim Klijstersové, křičela Serena na rozhodčí, že ji zabije. Tehdy ji výhružky přišly v přepočtu na 3,5 milionu korun...

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   16:45

   Teleshop

   17:00

   Fotbal: Werder Brémy - Bayern Mnichov

   18:40

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - TBV Lemgo Lippe

 • Nova Sport 2

  • 15:35 17:30

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   17:30

   Teleshop

   17:45

   Filip Řeháček: Cesta do mistrovství světa Moto3

   18:00

   NHL: Washington Capitals - Carolina Hurricanes

   20:05

   Premier League Darts 2019

   23:30

   Major League Soccer Highlights (8)

Celý Program