liga mistrů čtvrtfinále

Policie znovu zasahovala, pak Dortmund nestačil na Monaco

Borussia Dortmund - AS Monaco

Ani odložený zápas čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Borussií Dortmund a Monacem se neobešel bez policejních manévrů. Policie údajně musela zneškodnit podezřelý předmět u jednoho z východů. Zápas to ale nakonec nenarušilo. Borussia v něm podlehla Monacu 2:3.

Hráči Dortmundu podpořili španělského spoluhráče Bartru, který byl zraněn při včerejším bombovém útoku na klubový autobus Borussie a musel podstoupit operaci zraněné ruky, speciálními tričky, v nichž nastoupili na rozcvičení.

Zápas pak pro ně ale začal mizerně. Monako v 17. minutě ještě velkou šanci nevyužilo, protože Fabinho z penalty těsně minul. Už za dvě minuty ale Lemar našel před brankou Mbappého a ten zblízka otevřel skóre.

Pro Dortmund bylo ještě hůř ve 35. minutě. Raggi nacentroval do šestnáctky a Bender před dotírajícím Falcaem zamířil hlavou do vlastní sítě.

Borussia vrátila do utkání až po poločasové přestávce. V 57. minutě Aubameyang akrobatickou patičkou posunul míč na Kagawu, který vybídl volného Dembélého ke snadnému zakončení. V 79. minutě však vystihl Piszczekovu špatnou rozehrávku Mbappé a ze samostatného úniku vrátil Monaku dvoubrankové vedení. Za šest minut opět snížil Kagawa, ale na víc už Dortmund nedosáhl.

Borussia doma prohrála teprve druhé z posledních 13 pohárových utkání a francouzskému soupeři na svém stadionu podlehla poprvé od roku 2011.