Krásná souhra

Mourinho děkoval podavači míčů! Díky němu Tottenham otočil zápas

Jose Mourinho a podavač míčů
Zdroj: Twitter

Malý kluk, který podával míče v úterním utkání Ligy mistrů mezi Tottenhamem a Olympiakosem, byl nečekaným hrdinou. Po jeho rychlé reakci dali totiž Kohouti důležitý vyrovnávací gól, po kterém následně i otočili utkání a zvítězili 4:2. Pro samotného podavače měl po zápase jen slova chvály i hvězdný kouč Spurs José Mourinho, který ho i objal.

Tottenham vstoupil do domácího zápasu mizerně a brzy prohrával s řeckým soupeřem už o dvě branky. Ke štěstí Kohoutů však ještě do konce poločasu stihl snížit Dele Alli a domácí tak šli do šaten jen s jednogólovým mankem.

Zajímavý moment přišel v 50. minutě. Malý podavač míčů pomohl bleskově dostat balón do hry, čímž dokonale zaskočil obranu soupeře, která si nestihla pokrýt hráče Spurs a Harry Kane dal důležitý gól na 2:2.

Trenér Tottenhamu José Mourinho byl z krásné akce jak u vytržení a hned šel pozornému podavači poděkovat, kromě plácnutí se s ním i obejmul.

„Ten kluk je skvělý podavač, dokonale rozumí hře a výborně ji čte. Chtěl jsem ho pozvat po zápase do šatny, ale někam zmizel,“ vyjádřil se pochvalně na adresu šikovného klučiny sám renomovaný kouč.

Tottenham nakonec zvítězil v zápase 4:2 a slaví postup do další fáze Ligy mistrů. Nicméně pro Kohouty to není poprvé, kdy jim podavači míčů pomohli s výsledkem. Dobré zkušenosti s nimi mají i například v zápasech Premier League nebo v FA Cupu.

Příkladem viz lednové domácí utkání proti Watfordu. Tottenham držel těsné vedení 2:1, ale Watford se hnal za vyrovnáním.

V tu chvíli vstoupil do hry podavač míčů, který při autovém vhazovaní úmyslně zdržel rozehrávku hostů v nastaveném čase druhého poločasu a Spurs tak i díky němu zvítězili. Na internetu pak kolovalo jeho šibalské mrknutí směrem k lavičce Kohoutů.

Dobrou kombinaci s podavačem předvedli hráči Tottenhamu také v pohárovém utkání proti Fulhamu před třemi lety. Šikovný podavač rychle podal balón a fotbalisté Spurs dotáhli celou akci až do zakončení Harryho Kanea, který stejně jako v úterním zápase Ligy mistrů bezproblémově zavěsil. Na rychlou akci se můžete podívat ve videu v čase 0:30.

Skandální pak bylo počínání záložníka Edena Hazarda, který se tehdy v dresu Chelsea neuvedl v dobrém světle.

Swansea tehdy drželo v anglickém poháru bezbrankovou remízu, která je po předchozím vítězství posílala do finále.

Malý podavač se následně rozhodl zalehnout balón, čímž však rozzlobil belgického hráče, který ho nakopnul do žeber a dostal za tento blikanec třízápasový distanc.

mao TN.cz

• NHL Classic games: Philadelphia Flyers - New Jersey Devils Patrik Eliáš dvěma góly posouvá New Jersey Devils do finále Stanley Cupu (26.5.2000)

18:05 20:05