Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.11. 2018 22:25
frajer to se jen tak nevidí

Poctivec Kante! Nechtěl podvádět, mohl ušetřit skoro milion liber!

N
Zdroj: Profimedia

Francouzský fotbalista N'Golo Kante odmítl výhodnější daňový tarif, který mu zprostředkovala společnost NK Promotions v době, kdy přestupoval z Leicesteru do Chelsea. Mohl ušetřit skoro milion liber. Jenže chtěl postupovat podle pravidel.

Zpráva francouzského vyšetřovacího webu Mediapart uvádí, že šest týdnů před Kanteho odchodem do Chelsea se zaregistrovala společnost NK Promotions na ostrově Jersey s viditelným pokusem platit 10 procent platu fotbalisty do zahraničí, tak aby se vyhnuli vysokému tarifu na Britských ostrovech.


Kanteho právník navrhl, aby jeho klient "schválil" nastavení podmínek, jenže v loňském roce 27letý fotbalista žádal svého daňového poradce, aby odmítl offshorové platby.


Není zřejmé, zda offshorová společnost byla založena Chelsea, nebo Kanteho zástupcem, samotný fotbalista ale zřejmě vůbec netušil, co se chystá.


"N'Golo nechce nic nestandardního, prostě chce normální plat," uvedl Kanteův daňový poradce v květnu 2017 v e-mailu, který byl zaslán klubovému vedení Chelsea.


"Po přečtení spousty novinových článků o daňových vyšetřováních hráčů a fotbalových klubů se N'Golo stále více obává, že daňové úřady by mohly zpochybnit systém, který mu byl navržen. Rozhodl, že nechce riskovat,“ stálo dál v mailu.


Kante prostě dál boduje u fanoušků. V roce 2016 se podílel svými výkony na nezapomenutelném titulu pro Leicester v Premier League a po přestupu do Chelsea byl vyhlášen hráčem sezony. Nyní vyšlo najevo, že britským občanům ušetřil 870 tisíc liber.

ram TN.cz