Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Návrat domů

Pocta a konec jedné éry: Tomáš Plekanec se loučí s NHL

Tomáš Plekanec
Zdroj: Profimedia

Dočkal se velké pocty, zaplněná hala mu vestoje tleskala, slavnostně mu byla předaná stříbrná hokejka a poděkováno za 1000 zápasů v NHL a pohádka skončila. Tomáš Plekanec byl umístěn na listinu volných hráčů a v zámoří pravděpodobně skončí.

V říjnu nastoupil Tomáš Plekanec k zápasu číslo 1000 v zámořské NHL a celkově se zastavil na čísle 1001. Pouze 17 jich odehrál za Toronto. Zbytek v dresu Montreal Canadiens. Rodák z Kladna nasbíral 661 kanadských bodů za 251 gólů a 410 asistencí.
 

Plekanec znovu podepsal smlouvu s Canadiens v červenci jako volný hráč a dohodl se s klubem na 2,25 milionech dolarů ročně s možností zisku bonusů ve výši až 1,25 milonu dolarů. Zvládl ale odehrát pouze tři zápasy, poté ho postavilo mimo hru zranění zad.

GALERIE: Tomáš Plekanec odehrál 1000 zápasů v NHL

1
/
4
Zdroj: Profimedia
Tomáš Plekanec

"Vždy jsem chtěl skončít jako hráč Montrealu," oznámil Plekanec novinářům na tiskovce. Loučení v kabině bylo prý náročnější, než očekával. Důvod je především vycítění přítomnosti mladých hráčů a tak nebyl důvod nesouhlasit s ukončením smlouvy, což inicioval manažer Montrealu.

"Bylo to velice těžké rozhodnutí. Tomáš bude vždy součástí Canadiens. S tím, jak se naši hráči v centru zlepšují, jsem si musel s Tomášem vysvětlit situaci. Setkali jsme se a došlo k oboustranné dohodě," vysvětlil Bergevin.

 

"Kluci mi budou chybět. Je to další rodina, chodil jsem sem každé ráno. Teď to končí. Určitě mi to bude chybět, to je jisté. Budu je sledovat a fandit jim," řekl Plekanec na tiskové konferenci v Montrealu.
 

"Jsem šťastný, co jsem tady dokázal. Mohu odejít spokojený," uvedl Plekanec, který nechtěl vybrat jeden konkrétní moment, na který bude z působení v Montrealu nejvíce vzpomínat. "Byla jich spousta a je těžké nějaký vybrat," dodal Plekanec.


Nejpravděpodobnější českou variantou je jeho rodné Kladno, kde by si po uzdravení hokejové legendy mohl zahrát po boku Jaromíra Jágra, mluví se ale také o angažmá v brněnské Kometě.

 

TN.cz hp ČTK

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   PSV Eindhoven - Sporting CP

   10:45

   Běhej Lesy – Jizerská

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Mystic Sk8 Cup

   11:30

   Kart Grand Prix Le Mans

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:40

   Eintracht Frankfurt - Arsenal FC

   10:40

   Sestřih Evropské ligy UEFA (1)

   11:10

   Tour de Mont Blanc

   11:35

   Tankwa Trek

   12:05

   UFC Main Event (8)

   13:00

   Manchester United - FC Astana

Celý Program