drž se! návrat do života

Pobodaný florbalista udělal první krůčky! Děkuje za velkou podporu

Radek Zelinka
Zdroj: facebook
Radek Zelinka

Ten kluk si prožil moc těžké chvíle. Miluje sport a sám hrál třetí florbalovou ligu za kadaňské Katy. Jenže v listopadu jeho život naprosto změnila děsivá událost. Přišel o nohu, ale je rád, že žije.

Radek Zelinka vyrazli loni na podzim s kamarády do Plzně, druhý den je čekal zápas. Bohužel se dostal se do konfliktu a když se zastal svých přátel, byl pobodán mužem z Ukrajiny. Málem vykrvácel. Čepel nože zasáhla aortu i žaludek. Radek skončil na jednotce intenzivní péče, lékařů m děkuje za život, bohužel se ale už nepodařilo zachránit jeho levou nohu…


Ve florbalovém prostředí se strhla lavina solidarity. Jeho spoluhráči, protihráči, ale i ti, kteří ho vlastně vůbec neznali začali posílat pod heslem „Zelí bojuj!“ finanční dary, aby se tenhle mladý kluk z Kadaně mohl uzdravit a měl i jednodušší návrat do života. Přispěl třeba i Tomáš Berdych, jehož raketa putovala do dražby.

Dlouhé týdny ležel na nemocničním lůžku, to pak vyměnil za invalidní vozík. Ale nyní přišla i chvíle, kdy ukázala, že bude bojovat dál. Levou nohu nahradila protéza a zatím se se svými kamarády udělal první krůčky.


„Čtyři měsíce a 12 dní po restartu života… Je to makačka, ale díky vaší podpoře, která je od začátku monstrózní, už ten maratón doběhnu,“ vzkázal Zelí všem, kteří mu drží palce. A na svůj facebook pověsil, jak sám říká, „Něco na čumendu.“

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:00 21:05

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

 • Nova Sport 2

  • 20:00 21:30

   Czech Open 2019

   21:30

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj Legend Ohlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   21:45

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program