Publikováno 13. 8. 2016
tenis nemusí být poslední

Po zranění málem nepřijel, nakonec bere Nadal v Riu zlato!

Španělští tenisté Rafael Nadal a Marc López získali olympijské zlato ve čtyřhře. Ve finále v Riu de Janeiro porazili za dvě hodiny a 26 minut rumunský pár Florin Mergea, Horia Tecau 6:2, 3:6, 6:4.

Nadal, jenž od French Open léčil zraněné zápěstí a do poslední chvíle zvažoval start na hrách, tak rozšířil svou sbírku trofejí o druhé olympijské zlato. První triumf slavil v roce 2008 ve dvouhře v Pekingu.
 

Navázat na něj stále ještě může i v Riu. V singlu postoupil už do semifinále, v němž se utká o šanci získat v Brazílii double s Juanem Martínem del Potrem z Argentiny. Obě zlata získal na olympiádě jen Chilan Nicolás Massu v roce 2004 v Aténách. Ve čtyřhře se tehdy radoval společně s Fernandem Gonzálezem.
 

Šance na tři zlata z Ria se Nadal vzdal, když se odhlásil ze smíšené čtyřhry. V 1. kole měl spolu s Garbiňe Muguruzaovou nastoupit proti české dvojici Radek Štěpánek, Lucie Hradecká.
 

Bronz v Riu vybojoval americký pár Jack Sock, Steve Johnson, který v duelu o 3. místo porazil Kanaďany Daniela Nestora s Vaskem Pospisilem 6:2, 6:4.

Pro český pár Radek Štěpánek, Lukáš Rosol skončil olympijský turnaj hned v 1. kole. Stejně dopadl i nejlepší světový pár současnosti Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut z Francie.

ČTK TN.cz