Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 10. 6. 2018
Fotbal Malý mozart

Když Rosický začínal, vypadal na 13. Každý ho má rád, říká Hašek!

Ivan Hašek a Tomáš Rosický
Zdroj: Profimedia
Ivan Hašek a Tomáš Rosický

V sobotu se Tomáš Rosický definitivně rozloučil se svou kariérou. Před vyprodanou Letnou si v silném dešti zakopal s hráči, se kterými se potkával po celou svou kariéru. Na jednoho z nejlepších hráčů české historie všichni zúčastnění vzpomínali jen v tom nejlepším. Třeba trenér Ivan Hašek je přesvědčen, že by na Rosického v Česku nikdo nikdy nepískal, má k tomu pádný důvod.

"Nemyslím si, že by na něj tady někde v Česku pískali, i když je to sparťan. Když tady hrál. Ten kluk je výjimečný tím, že rozdává radost. A na málokoho by lidé vydrželi čekat v takovém dešti a vytvořili takovou atmosféru. Myslím, že si to užili stejně jako on," vysvětlil Ivan Hašek, který se s Rosickým zná ze Sparty i reprezentace.

 

 

"Nějaké rozlučky jsem zažil, nebyl tedy déšť. Všichni, kteří dnes přijeli a přišli, tak z toho důvodu, že to byl nejen mimořádný fotbalista, ale především z toho důvodu, jaký to je člověk. Neznám nikoho, kdo by ho neměl rád, ať je to soupeř, nebo spoluhráč," pokračoval Hašek.

 

Hašek vzpomínal také na Rosického začátky. Konkrétně na sezonu 1999/00, kdy tehdy devatenáctiletý talent zazářil v Lize mistrů při výhře 5:2 nad Spartakem Moskva. "Tomáš prošel od středu hřiště sám s balonem u nohy a dal gól. Chlapík, který vypadal na 13 nebo 14 let, tak v Champions League prostě zářil. Pro mě nezapomenutelný zážitek," doplnil Hašek.

lju TN.cz