Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

video dobrý konec

Hrozný pád ho usadil na vozík. Teď Lukas opustil nemocnici. Po svých!

Lukas Müller
Zdroj: YouTube.com

Je to příběh nezdolné vůle. Rakouský skokan na lyžích Lukas Müller měl na začátku roku hrozivý pád v Kulmu, při kterém si poranil páteř. Lékaři se báli cokoliv odhadovat, nicméně jedna z možností byla, že mladík už nikdy nebude chodit. Po půlroce však opustil nemocnici. A odešel po svých!

Nejen fanoušci zimních sportů mají ještě v živé paměti hrozivý pád Lukase Müllera. Světový šampionát v Kulmu začal nešťastným pádem rakouského mladíka, který se zde představil jako předskokan.


Ovšem ve vzduchu se mu vypnulo vázání na jedné z lyží a následoval nekontrolovatelný pád, při kterém se tajil dech. Mladík si zlomil šestý a sedmý krční obratel.


 

Chirurgický zákrok dopadl dobře, nicméně prognózy pro dvacetiletého závodníka byly nejisté. „Důležité je, že se podařilo stabilizovat páteř a ulevit míše,“ informoval krátce po zákroku lékař rakouského týmu Jürgen Barthofer. „Uvidíme, jak se jeho stav bude vyvíjet v následujících dnech. Utrpěl těžké zranění, u kterého je možný jak pozitivní, tak negativní vývoj. Hrozba trvalých následků existuje vždycky," doplnil.

 

Jenže mladý Lukas je velký bojovník. V rehabilitačním centru na sobě s neskutečným odhodláním makal s velkým cílem - postavit se zpátky na vlastní nohy.
 


Byly to měsíce těžké dřiny. Zatímco se jeho parťáci ze skokanských můstků připravovali na další sezónu, on měl úplně jiné cíle. Ale podařilo se! Lukas Müller mohl konečně opustit nemocnici, a to dokonce po svých! Na svůj profil na sociální síti nahrál video, kterak jen za pomoci berlí a svého malého synovce Felixe opouští nemocnici. "Felix už se nemohl dočkat, až budu doma!" napsal k videu a neopomněl ani na slova díků. "Obrovské poděkování všem terapeutům, doktorům, zdravotním sestrám a samozřejmě vám," nezapomněl ani na fanoušky. "Vy jste byli moje motivace na sobě denně tvrdě makat!"
 

Je vidět, že když někdo opravdu chce, dokáže velké věci...

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 18:20 18:50

   Rychlá kola (7)

   18:50

   NBA – akce měsíce

   19:00

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   19:30

   Cliff Diving World Series - Libanon

   20:45

   RunTour – Liberec

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 17:30 20:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   20:05

   World Matchplay Darts 2019

   00:00

   Ambassador’s 2019

   00:10

   Sport Hradec Cup 2019

   00:25

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   02:10

   UFC Now (17)

Celý Program