evropská liga jasné vítězství

Fotbalisté Sparty postoupili do osmifinále Evropské ligy. Po výhře 1:0 z Letné sice na hřišti soupeře odehráli rozpačitý první poločas, po přestávce však trávník ovládli a ruského soupeře jasně přehráli.

Kromě Davida Lafaty, který do Ruska s týmem ani neodcestoval, nenastoupil ani hrdina pražského duelu Lukáš Juliš, místo něj se v ofenzivě Letenských objevil Ladislav Krejčí. Kdo je v útoku Sparty, ale nebylo v úvodu utkání příliš podstatné, protože to byl Krasnodar, kdo diktoval tempo hry.

Náskok Sparty mohl být ten tam už ve čtvrté minutě, Ari by ale nesměl Bičíkovu bránu o pár decimetrů minout.
Brazilský fotbalista byl i nadále při chuti, ale ani jeho pokus z osmadvacáté minuty gólem neskončil, Brabec míč srazil na rohový kop.

Deset minut před přestávkou sparťanům zatrnulo. Poněkud nejistě totiž na roh odvracel pro změnu Mareček, míč po kontaktu s ním ale jen těsně minul branku Davida Bičíka.

Před půlí byl málem za smolaře, hned po návratu ze šaten se však stal hrdinou. Nejistý výkon z první pětačtyřicetiminutovky dala totiž Sparta zapomenout hned od úvodních minut té druhé a po několika útočných náznacích udeřil právě Lukáš Mareček. Po pravé straně pronikl až do vápna Zahustel, přesně nacentroval na Marečka a ten propálil domácího brankáře.

Sparta Praha
Zdroj: ČTK Fotbalisté Sparty se radují ze vstřelené branky

Krasnodar v té chvíli musel vstřelit tři branky, místo toho ale už po šesti minutách inkasoval. A opět to bylo z pravé strany. Centroval tentokrát Bořek Dočkal, našel hlavu Frýdka a gólman Dikan neměl nárok.

Definitivní rozuzlení dvojzápasu přišlo dvacet minut před koncem. Nejprve se po druhé žluté kartě poroučel do šaten Kaboré, dvě minuty nato zakončil brejk třetím gólem Pražanů Kehinde Fatai. Těsně před koncem mohl čtvrtý gól přidat Zahustel, jeho rána se ale jen opřela o břevno.

Přesto si Sparta odváží z Ruska přesvědčivé vítězství 3:0 a může se těšit na páteční los osmifinále Evropské ligy.

Radost fotbalové Sparty
Zdroj: Instagram Radost fotbalové Sparty

FK Krasnodar - AC Sparta Praha 0:3 (0:0)

Branky: 51. Mareček, 57. Frýdek, 70. Fatai. ŽK: Kaboré, Pereyra - Mareček, Fatai. ČK: 69. Kaboré. První zápas: 0:1, postupuje Sparta.

• 23:50 00:40

Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)