nova sport evropská liga

Po letech zpět v Evropě: Pozor, se Zlínem už narazili velcí soupeři!

Radost fotbalistů Zlína
Zdroj: Profimedia
Téma:

Zlínské fotbalisty čeká dnes večer velká sláva. Po letech se vrací do pohárové Evropy, a navzdory tomu, že nebudou hrát na domácím stadionu, mají velká očekávání. Ale je i na co navazovat. Vždyť Zlínští už zaskočili větší kluby než je moldavský Tiraspol.

Ten seznam není příliš dlouhý, o to je ale možná zajímavější. Fotbalisté Zlína se ve své historii představili v evropských pohárových soutěžích celkem ve třech sezónách, i za tuto poměrně krátkou dobu si však stihli připsat cenné skalpy.
 

A začněme tím nejstarším. V sezóně 1969/70 vyhrál Zlín, tehdy pod názvem Gottwaldov, domácí pohár, a tudíž měl možnost zahrát si v Poháru vítězů pohárů. V předkole parta, za níž nastupoval třeba tehdy osmnáctiletý mladíček Zdeněk Nehoda, pozdější mistr Evropy z památného Bělehradu, vyřadila irský Bohemians Dublin.
 

Pak už přišla těžká váha. PSV Eindhoven, v jehož dresu nechyběl třeba ani Guus Hiddink, skončil v předchozím ročníku na třetím místě. V Československu ale narazil. Zlínští se ale velkého jména nezalekli. Nehoda a Urban dokázali skórovat , za hosty se trefil jen Devrindt.
 

Dva týdny na to sice Zlín branku nevstřelil a po gólu Veenstry se z PVP poroučel, zanechal ale velmi dobrý dojem. O to lepší, že potrápil, jak se ukázalo, pozdějšího semifinalistu této soutěže. Na Nizozemce tehdy vyzrál až Real Madrid.

To byla pro Zlín na dlouhou dobu ale poslední účast v Evropě. Na další čekali až do let 2004 a 2005, kdy se dvakrát po sobě představili v Poháru Intertoto. První rok z toho bylo třetí kolo. Finské MyPa-47 vyřadili po výsledcích 1:1 a 3:2, o kolo později Westerlo nedalo Zlínu ani gól a samo tři dostalo. A následovala odměna za dvě vítězná kola - Atlético Madrid.
 

Jména jako Diego Simeone či Fernando Torres asi nemusíme nikomu fotbalu jen trochu znalému představovat. I oni se představili ve Zlíně. A domácí kousali. Na brzký gól Alvara Nova dokázal zkraje druhé půle odpovědět Jaroslav Švach, tentýž hráč se pak trefil ještě jednou, tím ale mírnil jen konečnou porážku 2:4.
 

Zdálo se, že je hotovo, jenže nebylo ani zdaleka. Český totiž na hřišti favorita překvapil. Sám gól nedostal a díky Vladimíru Malárovi a Zdeňku Kročovi naopak dva dal. Dát ještě jeden, Atlético balí kufry. Nepovedlo se, i tak ale Zlín proti týmu, který rok předtím hrál finále Ligy mistrů, zapsal další významnou kapitolu do své sportovní kroniky.

Dnes pro něj začíná zbrusu nová. Od 19 hodin se představí v úvodním duelu základní skupiny Evropské ligy proti moldavskému Šeriffu Tiraspol. Přímý přenos můžete sledovat od 18:30 na Nova Sport 2. Ve stejném čase se představí pražská Slavia proti Maccabi Tel Aviv. Tento zápas bude vysílat v přímém přenosu od 18:30 Nova Sport 1.
 

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

msl TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   ATP Tour 250: Truist Atlanta Open

   10:40

   Sportovní originály - František Straka - hráč

   11:05

   ATP Tour 250: Generali Open

   12:45

   Kolo pro život - Dobříš

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • ATP Tour 250: Generali Open

   09:00 10:45
   10:45

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší góly sezony

   11:00

   Fotbal: Trenčín - Zlaté Moravce

   12:45

   Tour de France - Speciál

   12:55

   Save Boxing II.

   13:45

   KSW 62: Kołecki vs. Szostak

Celý program