hokej Přestupová bomba

Po bídné sezoně velké posily! Do Sparty míří i Vladimír Růžička

Zklamaní hokejisté Sparty
Zdroj: Profimedia
Téma:

Zpackanou sezonu nenechalo vedení Sparty jen tak. V příští sezoně se na ledě v rudém dresu představí David Stach z Plzně, Matúš Sukel ze Slovanu Bratislava, z Prostějova David Dvořáček a z Chomutova zkušený Vladimír Růžička.

V základní části měla Sparta co dělat, aby udržela desáté místo a zajistila si místo v předkole play off. V tom ale vylétla s Vítkovicemi 3:1 na zápasy a připsala si tak jednu z nejhorších sezon ve své historii.


A vedení na to rychle zareagovalo. Sotva co oficiálně skončila sezona, začalo bodovat na přestupovém trhu. Největší posilou by měl být třicetiletý Růžička, který se do Sparty přesouvá z Chomutova.


Růžička v extralize odehrál 605 zápasů a v roce 2008 získal titul se Slavií. "Obrovsky mě potěšilo, že zrovna mě Sparta oslovila. Hned to byla varianta číslo jedna. Sparta je jedním z nejtradičnějších klubů v extralize i celé Evropě. Vím, že to nebudu mít ve Spartě ze začátku lehké, chci ale fanouškům dokázat, že za Spartu mohu hrát a bojovat," prozradil Růžička pro klubový web.

 

 


"Je to zkušený centr, který v extralize odehrál už dost zápasů na to, aby se od něj mohl očekávat výrazný podíl na zlepšení našeho celkového, nejen ofenzivního projevu," okomentoval přestup sportovní manažer Michal Broš.


Velkou posilou by měl být i David Stach, který má za sebou tři sezony v dresu Plzně. „Po Růžovi je to další kreativní útočník, který dokáže pomoci vytvořit spoluhráčům dostatek příležitostí. Má opravdu spoustu kreativních ofenzivních nápadů," dodal Broš. A od Stacha se bude očekávat i velký bodový přínos. Vždyť se jedná o rekordmana první ligy ze sezony 2015/2016. To si v dresu Kladna připsal 91 kanadských bodů.


Ztratit by se neměly ani další dvě posily. Sukel je mladý slovenský talent se zkušenostmi z reprezentace. Představil se na loňských olympijských hrách a figuruje i v nominaci na letošní MS.


Dvořáček je odchovancem Sparty, za kterou odehrál jen sezonu. 2014/2015. Od té doby působil v první lize.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:00 01:30

   Rychlá kola (2)

   01:30

   Caro North - Expedition Antarctica

   02:00

   Basketbal: NBA All - Star Game 2020

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:45

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

Celý Program