Publikováno 5. 8. 2018
UFC Velká bitva

Po 6 letech nový šampion muší váhy: Cejudo porazil hvězdu UFC!

Henry Cejudo a Demetrious Johnson
Zdroj: Profimedia
Henry Cejudo a Demetrious Johnson

Více než 2000 dní držel Demetrious Johnson titul v muší váze. První a do včerejšího dne jediný držitel tohoto titulu v UFC porážel jednoho soupeře za druhým. Čekalo se tak na pořádnou výzvu a ta dnes přišla. Ve vyrovnané bitvě mohl vyhrát kdokoliv, ale titul přeci jenom změnil vlastníka. Je jím Henry Cejudo.

Dva roky zpátky se Demetrious Johnson postavil doposud neporaženému držiteli zlaté medaile z olympijských her Henrymu Cejudovi. Tehdy si s ním poradil velmi rychle a za pouhé dvě a půl minuty byl konec. Henry se k nejcennějšímu titulu dostal velmi brzy - pouhé tři roky po svém MMA debutu. Tento zápas tak byl možná trochu uspěchaný.

 

 

Následující dva roky po sobě Cejudo poctivě pracoval a rozvíjel se ve všech oblastech MMA. Po knokautu Reise a výhře nad Sergio Pettisem tak dostal druhou šanci a ty se často neudělují. Do odvety s Johnsonem nastoupil s úsměvem a pozitivním přístupem. Urážky opravdu nebyly na místě a v oktagonu chtěli tito dva skvělí atleti porovnat pouze síly.

 

V prvním kole konec nepřišel, ale zajímavý zvrat ano. Henryho noha, konkrétně chodidlo, na chvíli vypovědělo službu a vypadalo to, že má něco s kotníkem, jelikož ho noha vůbec nechtěla poslouchat. Po chvilce se to zlepšilo a na jeho pohybu to bylo znát. Šampion Johnson si v postoji vedl skvěle, ale bylo vidět, že větším a zřejmě i silnějším ten večer je právě vyzyvatel.

 

Cejudo, jakožto skvělý wrestler, dokázal doručit i několik porazů, které musely na rozhodčí zapůsobit. Po vyrovnané pětikolové bitvě rozhodovaly i nejmenší maličkosti a titul mohl jít na kteroukoliv stranu. Nakonec zaznělo: "A novým šampionem se stává …" a v rohu vyzyvatele propukla obrovská radost. Vždyť právě dokázal porazit jednoho z nejlepších a nejkomplexnějších zápasníků v UFC, který zlomil už spoustu rekordů. Demetrious vzal prohru s pokorou a uznal, že toto je součást sportu. Nyní čeká na narození třetího dítěte a poté se rozhodne, co dál.

 

 

To Cejudo má cíl jasný. Po zisku titulu si okamžitě řekl o superfight se šampionem bantamové váhy, o kterém se dnes také rozhodlo. A jelikož TJ Dillashaw v odvetě znovu knokautoval Codyho Garbrandta, tak je to právě on, na kom by si Henry dále rád smlsnul a TJ nemá rozhodně nic proti.

Lukáš Zduba TN.cz