Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Nehoda Zajímavá zpověď

Po 5 letech poprvé promluvil: Toto viděl Schumacherův záchranář!

Michael Schumacher
Zdroj: Profimedia

Dnes, 29. prosince, je to přesně pět let od nehody, která na vždy změnila život Michaela Schumachera. Bývalý pilot formule 1 tehdy havaroval na lyžích ve francouzských Alpách a od té doby leží v umělém spánku. Teď vůbec poprvé od nešťastné události promluvil záchranář, který Schumacherovi na místě pomáhal. Nehodě se dalo dokonce i zabránit, rozhodl prý jediný faktor.

Příští týden, konkrétně 3. ledna, bude Michaelu Schumacherovi padesát let. Nejkrásnějším dárkem k jeho kulatinám by byla nějaká alespoň trochu pozitivní zpráva od lékařů. Ale vzhledem k tomu, že závodníkův stav zůstává už pět let prakticky nepozměněný, málokdo věří, že by se ještě někdy něco změnilo.

 

 

Díky zpovědi Stephana Bozona, tehdejšího velitele záchranářského zásahu, se můžeme vrátit zpět k nešťastným událostem 29. prosince 2013. "Stále mám v paměti, jak záchranáři v helikoptéře měli velký problém vzhledem k tomu, kde se to stalo," vyprávěl Bozon pro německý časopis FOCUS s tím, že terén hodně ztěžoval první pomoc Schumacherovi.

 

Už ve chvíli, kdy helikoptéra na místo letěla, osádka v ní věděla, že letí k vážnému případu. "V jiném případě bychom ani helikoptéru nepoužili. Viděl jsem ten kámen, do kterého Schumacher nalétl a rozštěpil si o něj helmu," pokračoval Bozon, který zmíněné obrázky, které má stále před očima, asi nikdy z paměti nevymaže.

 

15

GALERIE: Michael Schumacher

Zdroj: Profimedia

Michael Schumacher se ženou Corinnou - 2

Hodnocení:

 

Podle Bozona mohla jedna skutečnost nehodě přeci jen zabránit. "Chvíli před tím jen trochu sněžilo. Sníh tak lehce pokryl skálu, na kterou Schumacher najel, což vedlo k pádu. Přes tu tenkou vrstvu sněhu skálu zkrátka neviděl. Kdyby nasněžilo víc, skálu by přejel a nic by se nemuselo stát," dodal Bozon.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 06:45 07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   10:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   11:30

   Sportovní noviny

   11:35

   Ragby: Saracens - Gloucester Rugby

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Premier League Darts 2019

Celý Program