Nehoda Zajímavá zpověď

Po 5 letech poprvé promluvil: Toto viděl Schumacherův záchranář!

Michael Schumacher
Zdroj: Profimedia

Dnes, 29. prosince, je to přesně pět let od nehody, která na vždy změnila život Michaela Schumachera. Bývalý pilot formule 1 tehdy havaroval na lyžích ve francouzských Alpách a od té doby leží v umělém spánku. Teď vůbec poprvé od nešťastné události promluvil záchranář, který Schumacherovi na místě pomáhal. Nehodě se dalo dokonce i zabránit, rozhodl prý jediný faktor.

Příští týden, konkrétně 3. ledna, bude Michaelu Schumacherovi padesát let. Nejkrásnějším dárkem k jeho kulatinám by byla nějaká alespoň trochu pozitivní zpráva od lékařů. Ale vzhledem k tomu, že závodníkův stav zůstává už pět let prakticky nepozměněný, málokdo věří, že by se ještě někdy něco změnilo.

 

 

Díky zpovědi Stephana Bozona, tehdejšího velitele záchranářského zásahu, se můžeme vrátit zpět k nešťastným událostem 29. prosince 2013. "Stále mám v paměti, jak záchranáři v helikoptéře měli velký problém vzhledem k tomu, kde se to stalo," vyprávěl Bozon pro německý časopis FOCUS s tím, že terén hodně ztěžoval první pomoc Schumacherovi.

 

Už ve chvíli, kdy helikoptéra na místo letěla, osádka v ní věděla, že letí k vážnému případu. "V jiném případě bychom ani helikoptéru nepoužili. Viděl jsem ten kámen, do kterého Schumacher nalétl a rozštěpil si o něj helmu," pokračoval Bozon, který zmíněné obrázky, které má stále před očima, asi nikdy z paměti nevymaže.

 

GALERIE: Michael Schumacher

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Michael Schumacher se ženou Corinnou - 2

 

Podle Bozona mohla jedna skutečnost nehodě přeci jen zabránit. "Chvíli před tím jen trochu sněžilo. Sníh tak lehce pokryl skálu, na kterou Schumacher najel, což vedlo k pádu. Přes tu tenkou vrstvu sněhu skálu zkrátka neviděl. Kdyby nasněžilo víc, skálu by přejel a nic by se nemuselo stát," dodal Bozon.

lju TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   NHL Classic games: Boston Bruins - Edmonton Oilers

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Házená: HSG Nordhorn - Lingen - HSG Wetzlar

   14:25

   Element (414)

   14:35

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Filou Oostende

 • Nova Sport 2

  • Premier League Darts 2019

   09:00 10:55
   10:55

   Basketbal: Giannis Antetokounmpo - NEJ akce 2015 - 2020

   11:25

   NBA - Trefy po získání míče 2015 - 2020

   11:50

   Best of Ultra Trail Mont - Blanc

   12:20

   UFC Reloaded (30)

   13:00

   NBA Classic Games: Baltimore Bullets - Milwaukee Bucks

Celý program