Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Nehoda Zajímavá zpověď

Po 5 letech poprvé promluvil: Toto viděl Schumacherův záchranář!

Michael Schumacher
Zdroj: Profimedia

Dnes, 29. prosince, je to přesně pět let od nehody, která na vždy změnila život Michaela Schumachera. Bývalý pilot formule 1 tehdy havaroval na lyžích ve francouzských Alpách a od té doby leží v umělém spánku. Teď vůbec poprvé od nešťastné události promluvil záchranář, který Schumacherovi na místě pomáhal. Nehodě se dalo dokonce i zabránit, rozhodl prý jediný faktor.

Příští týden, konkrétně 3. ledna, bude Michaelu Schumacherovi padesát let. Nejkrásnějším dárkem k jeho kulatinám by byla nějaká alespoň trochu pozitivní zpráva od lékařů. Ale vzhledem k tomu, že závodníkův stav zůstává už pět let prakticky nepozměněný, málokdo věří, že by se ještě někdy něco změnilo.

 

 

Díky zpovědi Stephana Bozona, tehdejšího velitele záchranářského zásahu, se můžeme vrátit zpět k nešťastným událostem 29. prosince 2013. "Stále mám v paměti, jak záchranáři v helikoptéře měli velký problém vzhledem k tomu, kde se to stalo," vyprávěl Bozon pro německý časopis FOCUS s tím, že terén hodně ztěžoval první pomoc Schumacherovi.

 

Už ve chvíli, kdy helikoptéra na místo letěla, osádka v ní věděla, že letí k vážnému případu. "V jiném případě bychom ani helikoptéru nepoužili. Viděl jsem ten kámen, do kterého Schumacher nalétl a rozštěpil si o něj helmu," pokračoval Bozon, který zmíněné obrázky, které má stále před očima, asi nikdy z paměti nevymaže.

 

15

GALERIE: Michael Schumacher

Zdroj: Profimedia

Michael Schumacher se ženou Corinnou - 2

Hodnocení:

 

Podle Bozona mohla jedna skutečnost nehodě přeci jen zabránit. "Chvíli před tím jen trochu sněžilo. Sníh tak lehce pokryl skálu, na kterou Schumacher najel, což vedlo k pádu. Přes tu tenkou vrstvu sněhu skálu zkrátka neviděl. Kdyby nasněžilo víc, skálu by přejel a nic by se nemuselo stát," dodal Bozon.

lju TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   10:50

   KITE LIFE (1)

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Wild and Young - Kayak Portrait Adiran Mattern

   11:30

   MAXI TIP Poker Tour (8)

 • Nova Sport 2

  • 01:30 03:15

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   World of Freesport Special: Best of Climbing

   12:00

   Fotbal: Ligue 1 - Ohlédnutí za sezonou

   13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Edwards

   15:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

Celý Program