Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.8. 2015 14:46
ms peking skončila devátá

Po 10 letech bez medaile! Špotáková na MS zklamala

Barbora Špotáková
Zdroj: profimedia.cz
Barbora Špotáková

Oštěpařka Barbora Špotáková na mistrovství světa v Pekingu neuspěla. Světová rekordmanka ve finále hodila 60,08 metru a skončila devátá. Její nejdelší pokus ze třetí série nestačil na postup do užšího finále o 80 centimetrů. Zlato získala úplně posledním hodem Němka Kathrina Molitorová.

Špotáková, která se na letošní sezonu připravovala po ukončení spolupráce s Janem Železným poprvé sama bez trenéra, před finále na pohled hýřila dobrou náladou. Při představování zamávala do kamery a stále se usmívala. Hned po prvním pokusu se ale chytila za hlavu. Raději ho přešlápla, oštěp dopadl na 55 metrů.


Druhý hod byl sice lepší, ale zděšení v očích mistryně světa z roku 2007 se prohloubilo. Výkon 59,54 metru nezajišťoval postup do užší osmičky. A Špotáková se opět držela za hlavu. Nastalo drama, které česká oštěpařka často nezažívá. Před pokusem poslední naděje se odhodlaně se rozběhla, ale pak jen poklekla na kolena. Hodila oštěp příliš nahoru a její naděje zhasla.


Barbora Špotáková
Zdroj: profimedia.cz


Špotáková sice v letošní sezoně neměla nijak oslnivou formu, ale v posledních týdnech se jí dařilo a přehodila třikrát 65 metrů. Jenomže v Pekingu jí prý vysál síly dlouhý pobyt i páteční kvalifikace. „Byla jsem hrozně unavená. Včera jsem se cítila příšerně, to jsem nezažila dlouho,“ uvedla.


Už při rozcvičení prý tušila, že to není ono. Pak ale při rozhazování na stadionu zvládla dva skvělé hody. „Pak to najednou zmizelo. Nejsem stabilní v technice, to se možná taky projevilo,“ prohlásila dvojnásobná olympijská šampionka, jejímž hlavním cílem je olympiáda v Riu 2016.„Svět se nezboří, jedu dál. Letos jsem chtěla mít volnější rok, kvůli rodině jsem se připravovala sama, ale příští rok do toho šlápnu směrem k Riu. Z tohohle musím vyvodit strategii a najít si nějakého trenéra na techniku,“ řekla. Brečet prý nebude. „Ale je to zvláštní takhle opouštět finále.“


Barbora Špotáková
Zdroj: ČTK/AP

tn.cz / ČTK