Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

evropská liga vychytal nulu

Plzeňský hrdina Hruška: Když vás trefí první šance, chytá se lépe!

Aleš Hruška
Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli odvetu posledního předkola Evropské ligy v kyperské Larnace, když remizovali 0:0. Po domácím vítězství 3:1 jim tento výsledek zajistil postup do základní skupiny. Jednou z největších opor v odvetě byl gólman Aleš Hruška.

Západočeši za postup vyinkasují bonus ve výši 68 milionů korun, pokud by ale stál v bráně jiný gólman než Hruška, možná by k němu nemuselo dojít.
 

Letní posila totiž Viktorii v několika nebezpečných šancích domácího celku podržela a po zápase se brankář po zásluze dočkal pochvaly i od trenéra. "Larnaka hrála velice dobře jak u nás, tak i doma. Ale my jsme jednou vyhráli a jednou remizovali, a proto máme postup. Převládá ve mně radost z toho, že jsme postoupili. Ale vadí mi, že jsme se v útočné fázi pomalu vůbec neprosadili. Aleš Hruška byl náš nejlepší hráč," prohlásil Pavel Vrba.
 

Domácí si vytvořili několik náznaků a po 20 minutách hry i velké šance.

 

Nejprve pozorný Hruška vyrazil nebezpečnou hlavičku Mojsova z rohu, o chvíli později Florian v šestnáctce obešel Hubníka, ale plzeňský brankář znovu dobře zasáhl. Plzeňští se na konci první půle velmi obtížně vymaňovali z tlaku Larnaky, dělali hodně chyb a sami se téměř nedostávali na útočnou polovinu.
 

"Když vás pak trefí první šance, člověku se chytá lépe. Prezentovat jsme se určitě chtěli trochu jinak, ale hlavní cíl byl postup. To jsme splnili, zaobírat se tím, jestli to bylo tak nebo tak, to nemá cenu," řekl Hruška.
 

Plzeňští přestáli i závěrečný tlak a mohou se radovat z postupu do základní skupiny Evropské ligy. Byl to ale nadmíru náročný úkol. "Tři čtyři hráči pomalu ani nemohli dojít do šatny. Podmínky pro nás byly úplně jiné, než na co jsme zvyklí. Připadalo mi, že hráči se s těmi podmínkami vyrovnávali velice těžko. O to víc je chci pochválit, že do konce utkání, na hranici asi všech sil, které jim zbyly, to nakonec ukopali," dodal Vrba.
 

"Díky Hrušounovi jsme tady uhráli nulu, máme toho plné zuby, ale cíl jsme splnili a jsme na podzim v Evropě. Určitě si ten výkon rozebereme, protože takhle v Evropě nemůžeme hrát. Nebyl to od nás dobrý výkon. Podmínky byly hrozně těžké. Pro mě asi jeden z nejhorších zápasů po fyzické stránce," prohlásil kapitán Roman Hubník.

msl, ČTK TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:05 16:20

   MotoGP - VC Aragonie (závod MotoGP)

   16:20

   Filip Řeháček – MS Moto 3 Aragonie

   16:35

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   17:00

   Off-road Maraton (5)

   17:20

   FIVB Předolympijský kvalifikační turnaj - Čína Záznam kvalifikace na olympijský turnaj v plážovém volejbalu (muži)

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 14:55 16:15

   Nova Sport Open 2019

   16:15

   Slovak Championship Open

   17:15

   Fotbal: Stade Reims - AS Monaco

   18:55

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   19:25

   Truck Racing Magazine (7)

   19:45

   Ligue 1 Highlights (6)

Celý Program