Stalo se to znovu

Plzeňské prokletí: Bývalý obránce Viktorky v Itálii boural opilý

Aleš Matějů
Zdroj: Profimedia

Nejdřív David Limberský, poté Petr Bolek a teď Aleš Matějů. Jako by plzeňský klub přitahoval maléry spojené s návykovými látkami. V Itálii boural jeho bývalý obránce a policie mu naměřila 1,5 promile.

Aleš Matějů si zadělal na obrovský malér. Mládežnický reprezentant a bývalý obránce plzeňské Viktorie měl podle italského serveru Gazzetta.it. 18. listopadu autonehodu a policejní hlídka mu naměřila 1,5 promile alkoholu. Což je více, než italské zákony dovolují. Řidiči tam můžou nadýchat maximálně 0,5 promile.
 

Matějů se vracel v brzkých ranních hodinách se slovenským spoluhráčem Nikolasem Špalkem z diskotéky a v centru města naboural do zdi. Oba hráči druholigové Brescie naštěstí vyvázli z nehody bez vážnějšího zranění. Ránu na lokti Matějů spravily dva stehy. Špalek navíc údajně neodolal pokušení a s policií se pustil do slovní potyčky.
 

Klub z nehody zatím nevyvodil žádné následky. Oba rebelové v sobotním zápase v Benátkách nastoupili v základní sestavě. Možná se ale vše změní, až řidiče potrestá italská policie. Dvaadvacetiletý obránce může přijít o řidičák až na dva roky a na místě měl zaplatit pokutu ve výši 2- 3 tisíc eur (52– 78 tisíc korun).

GALERIE: Fotbalista Aleš Matějů měl v Itálii autonehodu

1
/
6
Zdroj: giornaledibrescia.it
Aleš Matějů naboural auto

Plzně se podobné patálie drží. Nejznámějším případem je aféra Davida Limberského. Ten v roce 2015 roztřískal své Bentley a následně se snažil utéct policii. Když ho konečně chytili a vypořádali se s jeho výhružkami, nadýchal Limberský přes 1,5 promile.
 

Minulost v Plzni má i Tomáš Hájovský. Současný obránce Domažlic v roce 2016 sedl za volant po soukromé party nedaleko Plzně. Všimla si ho ale silniční hlídka a dlouho ho pronásledovala. Zastavit ho se jí podařilo až na parkovišti obchodního centra, kde nadýchal slovenský obránce 1,45 promile.
 

Ještě hůř na tom byl Petr Bolek. Ten v červenci roku 2017 nadýchal v Ostravě 2,26 promile a soud mu na tři roky zakázal řídit a udělil pokutu ve výši 150 tisíc korun. Do kauzy zasáhla i Viktorka, která Bolka okamžitě vyřadila z týmu a poslala na hostování do Sokolova. Letos chytá za Dolní Benešov.

V opilosti boural i současný záložník Plzně Aleš Čermák. Nehoda se ale stala ještě v době, kdy hrál za pražskou Spartu. Těsně před přestupem ale Čermák boural a kvůli zranění hrudníku přišel o EURO do 21 let. Vše mohlo dopadnout ještě hůře. Záchranáři vytáhli Čermáka z auta v bezvědomí a krátce na to jeho auto shořelo. V krvi měl 1,5 promile.

 

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 21:00 21:05

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   Fotbal: Paris Saint - Germain - FC Nantes

   22:50

   NHL - akce měsíce

   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   NHL: Toronto Maple Leafs - Colorado Avalanche

 • Nova Sport 2

  • 20:00 21:30

   Czech Open 2019

   21:30

   Rebel Prague Darts Masters 2019 - Souboj Legend Ohlédnutí za šipkařskou exhibicí s účastí Phila Taylora

   21:45

   Element (402)

   22:00

   Basketbal: Iberostar Tenerife - Brose Bamberg

   23:40

   Fotbal: AS Saint - Étienne - OGC Nice

   01:25

   NBA – akce měsíce

Celý Program