Aktualizováno 21.2. 2019 22:42
evropská liga konec nadějí

Jesle, hlavička, rána pod břevno. Plzeň v Evropě končí! VIDEO

Milan Petržela v souboji s Dinamem Záhřeb

Fotbalisté Plzně bojovali na záhřebském stadionu Maksimir o postup do osmifinále Evropské ligy. Už po 15 minutách ale český tým dostal první gól po báječné akci Petkoviče. Po půlhodině hry přišla druhá trefa Dinama po standardce a konec nadějí znamenala bomba Petkoviče. Prohra 0:3 znamená pro Plzeň konec v evropských pohárech.

Plzeňští se museli obejít bez vykartovaného Romana Hubníka a zraněného Lukáše Hejdy. Před odletem do Záhřebu se dokonce stal hráčem Viktorie exsparťan Jakub Brabec, ten ale není na soupsce pro evropské poháry a tak trenér Vrba musel hledat nové řešení. Nakonec vybral Davida Limberského, který hraje pravidelně na kraji obrany.

Viktoria v úvodu byla pasivní a domácí Dinamo několikrát ukázalo, jak umí být nebezpečné. V 15. minutě pak předvedl úžasnou akci Petkovič, který si povodil ve velkém vápně Pernicu a pak patičkou vyzval ke gólu spoluhráče Orsiče. Fotbalové lahůdce tleskal celý stadion.

Po další čtvrthodině přišla druhé pohroma pro Plzeň. Limberský si nechal dát žlutou kartu za zbytečný faul na Petkoviče a z následného trestného kopu Viktoria podruhé inkasovala. Na centr Hajroviče si naběhl Dilaver, kterého Limberský nechal bezstarostně hlavičkovat do sítě.

Ve druhé půli se sice Plzeň zlepšila, ale na domácí Dinamo stejně neměla. Nejistou hru trestali domácí sebevědomým výkonem a Viktoria i často chybovala.

Definitivní rozhodnutí dal po rychlém protiútoku hrdina dvojzápasu Petkovič, který si naběhl na velké vápno pro přihrávku a bombou pod břevno stvrdil postup Dinama do osmifinále.

Plzeňští sice v prvním utkání porazili na domácím stadionu Dinamo 2:1. V odvetě ale brzy o jednogólový náskok brzy přišli.

Dinamo Záhřeb - Viktoria Plzeň 3:0 (2:0)
Branky: 15. Oršić, 34. Dilaver, 73. Petković. ŽK: Hajrović, Dilaver, Leovac, Olmo - Limberský, Bakoš, Chorý. ČK: 86. Limberský.

Dinamo Záhřeb: Livaković – Moharrami, Théophile-Catherine, Dilaver, Leovac – Ademi, Šunjić – Hajrović (68. Moro), Olmo, Oršić (88. Gojak) – Petković (90+1. Andrić).