Zdroj: Michal Beránek / CNC / Profimedia
Petr Kodýtek se raduje z branky.
Richard Wagner
Aktualizováno 20:34
8.1. 2021 20:16

Plzeňští hokejisté zvládli západočeské derby a na svém ledě přetlačili Karlovy Vary. Šokující vítězství si zapsaly Pardubice, které vyloupily vedoucí Třinec. Ten o skóre přeskočila Sparta.

Skóre v derby mezi Plzní a Vary otevřel Lang, který skóroval dvakrát během 25 vteřin. I když hosté dokázali srovnat, dalšími dvěma zásahy se Škoda dostala zpět do náskoku.

I přes Graňákovo snížení se nakonec hostům nepovedlo vybojovat alespoň bod. Plzeňští hokejisté tak poskočili na třetí místo, když využili zaváhání Mladé Boleslavi, která padla ve Vítkovicích, za které poprvé po návratu nastoupil Svačina.

Pardubice šokovaly vedoucí Oceláře. Již za prvních dvacet minut skórovalo Dynamo třikrát a možnost třineckého náporu smazali Východočeši hned po vstupu do třetí periody.

Třinec tak spadl z první příčky, kam o skóre poskočila Sparta, která si dovezla výhru 3:0 z Olomouce, přičemž všechny branky nasázela v závěrečném dějství.

Poslední Motor inkasoval další debakl, hattrickem řídil jasný triumf Liberce Vlach. Brankář Patera ve svém posledním zápase před odchodem do zámoří musel střídat již v 8. minutě po druhém gólu Jelínka.

Výsledky 33. kola extraligy:

Třinec – Pardubice 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)
Branky: 36. M. Kovařčík – 12. Camara, 18. Rohlík, 20. Anděl, 41. Blümel.

Olomouc – Sparta 0:3 (0:0, 0:0, 0:3)
Branky: 42. Buchtele, 44. Tomášek, 49. Jurčina.

Plzeň – K. Vary 4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Branky: 31. Lang, 31. Lang, 50. Straka, 56. Pour – 38. Skuhravý, 43. Koblasa, 58. Graňák.

Vítkovice – M. Boleslav 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Branky: 11. Lakatoš, 27. Krenželok, 29. Schleiss – 18. Flynn.

H. Králové – Litvínov 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 14. Lev, 22. Zachar, 60. Cingel – 31. Pospíšil.

Liberec – Č. Budějovice 7:0 (2:0, 4:0, 1:0)
Branky: 2. Jelínek, 8. Jelínek, 22. Vlach (TS), 24. Vlach, 26. Bulíř, 30. Birner, 52. Vlach.