1. liga 10. kolo

Plzeň ztratila na Slovácku body i hráče, Zlín poprvé v sezóně prohrál

Slovácko - Plzeň
Zdroj: ČTK

Fotbalisté Viktorie Plzeň nedokázali v 10. kole zvítězit na hřišti Slovácka. Naopak jen několik minut je dělilo od porážky, nakonec ale obránce Hejda srovnal na 1:1. První porážku v sezóně vstřebávají Zlínští, kteří padli v Teplicích.

Slovácko poslal do vedení ve 21. minutě po rohovém kopu hlavou Daníček, domácí pak nejtěsnější náskok hájili až téměř do závěru zápasu, ale v 86. minutě srovnal taktéž hlavou Hejda.

To už ale Plzeň hrála jen s deseti hráči, když byl ošetřován Řezník. Navíc Západočeši přišli o zraněného stopera Hubníka. Ten po souboji s Daníčkem musel opustit hřiště už pár minut po přestávce.

Fotbalisté Zlína dnes prohráli v Teplicích 0:2 a v desátém kole první ligy přišli jako poslední v soutěži o neporazitelnost. O výhře domácích rozhodli Roman Potočný s Davidem Vaněčkem a severočeský celek tak díky nim ukončil čtyřzápasovou sérii bez vítězství.

Slávisté si poradili s Hradcem Králové 3:0 a už počtvrté v řadě vyhráli. O branky se postarali Škoda ve 24. minutě a ve druhém dějství v rychlém sledu Zmrhal a Barák.

Jablonec nestačil na Brno a po porážce 1:2 byli od severočeského mužstva odvolání trenér Frťala i sportovní ředitel Horník.

Stále tápe Příbram, která tentokrát prohrála na hřišti Karviné 2:0, pražský Dukla se rozešla smírně s Libercem 0:0. Už v pátek vyhrála Mladá Boleslav na hřišti Bohemians 1:3.