Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Fotbal Předkolo Ligy mistrů

Plzeň zná možné soupeře pro Ligu mistrů, Slavia může narazit na Ajax

Viktoria Plzeň v zápase s Realem Madrid
Zdroj: Profimedia

Los druhého předkola Ligy mistrů proběhne až v půlce června, přesto už zná Plzeň své možné soupeře. Ve druhém předkole narazí buď na Basilej, Olympiakos Pireus a ve hře je také PSV Eindhoven. Soupeři Slavie jsou ještě v teoretické rovině, hrozí ale, že by mohla narazit na senzaci letošního ročníku Ajax Amsterdam.

Plzeň bude bojovat o účast v Lize mistrů už od druhého předkola nemistrovské části. A tak už ví, že jejím soupeřem bude někdo z nasazené trojice Basilej, Olympiakos Pireus a PSV Endhoven. Mezi nenasazenými je mimo Plzně ještě Istanbul Baseksehir a LASK Linz.


O všem ale ještě rozhodne finále Evropské ligy. Pokud by totiž zvítězila Chelsea, nemusel by Lyon jako třetí celek francouzské Ligue 1 do kvalifikace a v tu chvíli se Basaksehir a Linz posunou do 3. předkola. Eindhoven by se tak stal nenasazeným týmem a bylo by jasné, že Plzeň vyzve buď Olympiakos, nebo Basilej.

 

Možní soupeři Plzně v Lize mistrů
Zdroj: TN.cz

Slavia na dálku děkuje Liverpoolu a Tottenhamu, že se probojovali do finále Ligy mistrů. Místo v nejprestižnější klubové soutěži si totiž zasloužili i v Premier League a tak se sešívaní posunuli z třetího předkola rovnou do toho čtvrtého.


Pro účast ve skupinové fázi by tak stačilo vyřadit pouze jednoho soupeře. A kdyby to náhodou nevyšlo, „spadla“ by Slavia přímo do skupinové fáze Evropské ligy. A jací jsou její možní soupeři? Ve čtvrtém předkole má zatím jasnou účast pouze Young Boys Bern, ale ten by v případě postupu všech favoritů byl v nenasazené části stejně jako Slavia.


Pokud by vyšlo vše podle papírových předpokladů, mohli by sešívaní vyzvat Celtic Glasgow, FC Kodaň, Dinamo Záhřeb, nebo senzaci letošní sezony Ajax Amsterdam.

Kodaň a Záhřeb jsou českým fanouškům dobře známí. Dány vyzvala Slavia ve skupině Evropské ligy, kdy v Kodani zvítězila 1:0, doma poté uhrála bezbrankovou remízu. Dinamo Záhřeb naopak v prvním kole vyřazovací fáze vyřadilo Plzeň po výsledcích 1:2 a 3:0.

hp TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:15 14:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto3)

   14:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto GP)

   15:10

   Moto GP - VC Aragonie (trénink Moto2)

   16:00

   FIA CEZ - závody na okruzích (4)

   16:30

   Rychlá kola (9)

   17:00

   Cyklomagazín (4)

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Manchester United - FC Astana

   14:45

   KITE LIFE (5)

   15:00

   Kart Grand Prix Le Mans

   15:25

   Cliff Diving World Series – Španělsko

   16:40

   Cyklomagazín (4)

   16:50

   MAXI TIP Poker Tour (17)

Celý Program